PROFILAKTYKA I HIGIENA

Profilaktyka i higiena jamy ustnej - 4dent Katowice

Profilaktyka to dział stomatologii  który pozwala zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Tylko profesjonalne oczyszczaniu zębów z osadów oraz kamienia nazębnego  pozwala na eliminację przykrego zapachu z ust, zmniejsza przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.) i zapewnia poczucie świeżości oraz odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Pozwala również na skuteczniejsze leczenie zachowawcze, protetyczne  a w chirurgii  oraz implantologii jest wręcz przymusem. Zabiegi należy wykonywać systematycznie co trzy miesiące. Po każdorazowym czyszczeniu wykonujemy fluoryzacje zębów. Profilaktyka to również nauka pacjenta jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Centrum Stomatologii i Medycyny 4dent kładzie ogromny nacisk na profilaktykę stomatologiczną i edukację w zakresie higieny jamy ustnej, dlatego nasze Centrum prężnie angażuje się w różne akcje profilaktyczno – edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Udział w tych wydarzeniach ma na celu rozpowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, ponieważ jak wiadomo każdy problem z zębami, ma swoje podłoże w niewłaściwej higienie, złej diecie lub niewłaściwym trybie życia.

profilaktyka_txt1

Na skuteczną profilaktykę składają się zarówno zabiegi wykonywane samodzielnie przez Pacjenta, jak i te w gabinecie stomatologicznym, które często mogą przynieść lepsze rezultaty, niż domowe sposoby, na które przepłaca się mnóstwo pieniędzy.

Polecane przez naszych dentystów zabiegi, pomogą zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust (tzw. Halitoza), problemy dziąseł czy osiadający się kamień i osad nazębny:

  • Piaskowanie zębów Katowice – polega na usuwaniu osadu i przebarwień na zębach za pomocą specjalnej piaskarki. Urządzenie to powoduje uderzenia specjalnego proszku oraz sprężonego powietrza i wody, które w efekcie usuwają nagromadzony osad pochodzenia zewnętrznego.
  • Skaling zębów Katowice – to usuwanie kamienia nazębnego osadzającego się głównie w rejonie szyjek zębowych. Odbywa się on za pomocą ultradźwięków lub ręcznie przy użyciu tzw. kiret. Wyróżnia się dwa rodzaje skalingu: poddziąsłowy (kamień odkłada się pod powierzchnią dziąseł, naddziąsłowy (kamień będący na koronie zęba) będący najpopularniejszym rodzajem zabiegu.
  • Lakowanie zębów Katowice – trwałe zabezpieczenie, polegające na uszczelnianiu naturalnych bruzd, szczelin i zagłębień w zębach trzonowych i przedtrzonowych za pomocą laku. Lak chroni zęby przed wystąpieniem próchnicy. Cała procedura tego zabiegu nie sprawia żadnego bólu.
  • Lakierowanie zębów (fluoryzacja) Katowice – to zabieg mający na celu zabezpieczenie zębów i wzmocnienie ich szkliwa cienką warstwą fluoru. Stosowane przez nas specjalne preparaty dla gabinetów stomatologicznych posiadają odpowiednie stężenie fluoru, działające o wiele efektywniej niż w przypadku tego zawartego w tradycyjnych pastach do zębów. Lakier fluorowy dla dzieci jest koloru pomarańczowego i jest całkowicie bezpieczny, natomiast ten dla dorosłych jest bezbarwny.

CODZIENNA HIGIENA JAMY USTNEJ TO PODSTAWA

Pamiętać jednak należy o codziennej domowej higienie jamy ustnej, która jest podstawą! Dzięki temu możesz uniknąć wiele nieprzyjemności i dolegliwości związanych z jej brakiem. 4dent udzieli Państwu odpowiednich informacji, jak można lepiej dbać o swój uśmiech, używając odpowiedniego sprzętu i środków oraz stosując specjalistyczne usługi stomatologiczne. Warto więc, aby wybrali się Państwo całą rodziną do 4dent na specjalną konsultację profilaktyczną.

KILKA PROSTYCH CZYNNOŚCI, O KTÓRYCH TRZEBA PAMIĘTAĆ

  1. Szczotkuj dokładnie zęby odpowiednią do potrzeb metodą (obrotowo-wymiatająca, wibrująca,  okrężna lub metoda pionowa i pozioma).
  2. Nitkuj przestrzenie między zębami i trudno dostępne miejsca.
  3. Używaj specjalnych płynów do płukania jamy ustnej.
  4. Ogranicz spożywanie pokarmów słodzonych.
  5. Dbaj o regularne kontrolowanie swojego uśmiechu u dentysty.