4dent.pl - profilaktyka zębów

profilaktyka i higienizacja

Moda na piękny i biały uśmiech
bez względu na wiek i płeć.

Profilaktyka to dział stomatologii, który umożliwia zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Tylko profesjonalne oczyszczanie zębów z osadów oraz kamienia nazębnego i wdrożenie indywidualnie dobranego programu profilaktyki i higieny w domu, pozwala na eliminację przykrego zapachu z ust (halitoza), zmniejsza przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.) i zapewnia poczucie świeżości. Profilaktyka stomatologiczna odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Pozwala również na skuteczniejsze leczenie zachowawcze, protetyczne, a w chirurgii oraz implantologii jest czynnikiem warunkującym powodzenie. Zabiegi należy wykonywać systematycznie co trzy – sześć miesięcy. Po każdorazowym czyszczeniu wykonujemy fluoryzacje zębów. Profilaktyka to troska i edukacja Pacjenta jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

W Centrum Stomatologii 4dent kładziemy ogromny nacisk na profilaktykę stomatologiczną i edukację w zakresie higieny jamy ustnej, dlatego nasze Centrum prężnie angażuje się w różne akcje profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Udział w tych wydarzeniach ma na celu rozpowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, ponieważ jak wiadomo większość problemów z zębami, ma swoje podłoże w niewłaściwej higienie, złej diecie lub niewłaściwym trybie życia.

4dent-Katowice-Profilaktyka-Higiena

Polecane przez naszych dentystów zabiegi, pomogą zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust (halitoza), problemy dziąseł czy osiadający się kamień i osad nazębny:

4dent-Katowice-Profilaktyka-Higiena-Piaskowanie
Piaskowanie zębów – polega na usuwaniu osadu i przebarwień na zębach za pomocą specjalistycznej piaskarki. Urządzenie to powoduje uderzenia stomatologicznego proszku oraz sprężonego powietrza i wody, które w efekcie usuwają nagromadzony osad pochodzenia zewnętrznego.
4dent-Katowice-Profilaktyka-Higiena-Skaling
Skaling zębów – to usuwanie kamienia nazębnego osadzającego się głównie w rejonie szyjek zębowych. Odbywa się on za pomocą ultradźwięków lub ręcznie przy użyciu tzw. kiret. Wyróżnia się dwa rodzaje skalingu: poddziąsłowy (kamień odkłada się pod powierzchnią dziąseł) i naddziąsłowy (kamień będący na koronie zęba) będący najpopularniejszym rodzajem zabiegu.
4dent-Katowice-Profilaktyka-Higiena-Lakowanie
Lakowanie zębów – trwałe zabezpieczenie, polegające na uszczelnianiu naturalnych bruzd, szczelin i zagłębień w zębach trzonowych i przedtrzonowych za pomocą laku. Lak chroni zęby przed wystąpieniem próchnicy. Cała procedura tego zabiegu nie sprawia żadnego bólu.
4dent-Katowice-Profilaktyka-Higiena-Lakierowanie
Lakierowanie zębów (fluoryzacja) – to zabieg mający na celu zabezpieczenie zębów i wzmocnienie ich szkliwa cienką warstwą fluoru. Stosowane przez nas specjalne preparaty dla gabinetów stomatologicznych posiadają odpowiednie stężenie fluoru, działające o wiele efektywniej niż w przypadku tego zawartego w tradycyjnych pastach do zębów. Lakier fluorowy dla Dzieci jest koloru pomarańczowego i jest całkowicie bezpieczny, natomiast ten dla dorosłych jest bezbarwny.
4dent-Katowice-Profilaktyka-Higiena

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa

Pamiętać jednak należy o codziennej domowej higienie jamy ustnej, która jest podstawą! Dzięki niej możesz uniknąć wielu nieprzyjemności i dolegliwości związanych z pogorszeniem stanu jamy ustnej. Zespół 4dent udzieli Państwu szczegółowych informacji, jak można lepiej dbać o swój uśmiech, używając odpowiedniego sprzętu i środków oraz stosując specjalistyczne usługi stomatologiczne.
Warto więc, aby wybrali się Państwo całą rodziną do 4dent na rodzinną konsultację profilaktyczną.

Kilka prostych czynności, o których trzeba pamiętać:

  • Szczotkuj dokładnie zęby odpowiednią do potrzeb metodą (obrotowo-wymiatająca, wibrująca, okrężna lub metoda pionowa i pozioma) i zalecaną częstotliwością
  • Nitkuj przestrzenie między zębami i trudno dostępne miejsca
  • Używaj, wybranych specjalnie dla Twych potrzeb, past i płynów do płukania jamy ustnej
  • Ogranicz spożywanie pokarmów słodzonych
  • Dbaj o regularne kontrolowanie swojego uśmiechu w 4dent

Pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie:)

Przykładowa metamorfoza 4dent

PRZED
PO

Scaling i piaskowanie – najlepiej wykonywać minimum co 6 miesięcy by uniknąć stanu zapalnego dziąseł

4dent.pl - profilaktyka zębów

eksperci 4dent
profilaktyka i higienizajca

Patrycja Majak

Iwona Korsak

Sandra Obacz

Sylwia Nowak