Stomatologia kobiet w ciąży

Stomatologia u kobiet w ciąży

Centrum Medyczne 4dent to nie tylko stomatologia! W skład naszego Zespołu wchodzą również wspaniali ginekolodzy, konsultujący ze stomatologami zdrowie swoich Pacjentek. Niezwykle szczególną uwagą i troską obejmujemy Panie w ciąży, jak również te, które starają się o potomstwo. Nasz dział Stomatologia kobiet w ciąży Katowice zajmuje się profilaktyką stomatologiczną oraz leczeniem chorób zębów i jamy ustnej kobiet w ciąży.
Pamiętaj, że dbając o swoje zdrowie, dbasz również o zdrowie swojego dziecka!

st_kobiet_w_ciąży_txt1

To, jak ważna jest dla każdego z Nas higiena jamy ustnej wiemy Wszyscy. Należy jednak pamiętać, że dla kobiety będącej w ciąży ma szczególne znaczenie. Mimo, iż „stan odmienny” jest stanem fizjologicznym to bardzo obciążającym dla organizmu kobiety.
Dlatego też wychodząc na przeciw potrzebom Naszych kochanych ciężarnych pacjentek oferujemy dwa darmowe przeglądy jamy ustnej, których nieodłącznym elementem jest edukacja i profilaktyka stomatologiczna.
Kochane mamy – zalecamy regularne wizyty u stomatologa!

PRZYCZYNY PROBLEMÓW Z ZĘBAMI I JAMĄ USTNĄ W TRAKCIE CIĄŻY

Zęby i ciąża to dwa wprawdzie odrębne tematy, ale tak naprawdę mające ze sobą wiele wspólnego. Potocznie uważa się, że to demineralizacja zębów podczas ciąży pogarsza stan uzębienia przyszłej mamy, lecz jak udowodniły badania, jest to problem o bardziej złożonym podłożu. Powodem tychże problemów jest utrudniona higiena, spowodowana rozpulchnieniem dziąseł przez hormony ciążowe. Dziąsła stają się przekrwione i bardziej wrażliwe na urazy. Ponadto nasilone łaknienie i częste podjadanie pokarmów, kwaśny odczyn śliny w okresie ciąży oraz uszkodzeniem szkliwa w wyniku efektów porannych nudności również wpływają na kondycję uzębienia. Pamiętać należy, że w tym okresie wymagana jest staranna dbałość o higienę jamy ustnej oraz regularne kontrolne wizyty u naszego dentysty w Katowicach, połączone z profesjonalnym oczyszczaniem zębów z osadów i kamienia oraz ich zabezpieczeniem.

ZALECENIA I PRZECIWSKAZANIA  DLA PAŃ W CIĄŻY

Paniom, które planują zajść w ciążę, zalecamy wyleczyć wszystkie zęby, jeśli jednak jest już za późno, to należy jak najszybciej udać się do naszego stomatologa w Katowicach. Nieleczone choroby zębów mogą przyczynić się do przedostania groźnych bakterii z krwią matki do dziecka. Stan zdrowia jamy ustnej przyszłej mamy ma istotny wpływ na przebieg ciąży. Z badań wynika, że około 18% porodów przedwczesnych i porodów zakończonych urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową związane jest z chorobami dziąseł i stanami zapalnymi jamy ustnej.
Przeciwwskazane są jednak zabiegi dotyczące poprawy estetyki zębów, a są to m.in.: wybielanie zębów czy trudne zabiegi chirurgiczne takie jak usuwania zębów zatrzymanych, czy wszczepianie implantów. Na pierwszej wizycie zawsze należy poinformować dentystę o tym, że jest się w ciąży wtedy specjalista będzie wiedział, jakie metody leczenia będą odpowiednie.

ZNIECZULENIE STOMATOLOGICZNE W CIĄŻY

Wiele Pań nie chce korzystać z leczenia stomatologicznego, obawiając się o swoją ciążę. Nic bardziej mylnego! Potwierdzone jest, że leczenie wykonywane dla kobiet w ciąży pod żadnym pozorem nie wpływa na nienarodzone dziecko, jak i na przyszłą mamę. Odpowiednia dawka, rodzaj i technika znieczulenia, jaką stosujemy, również nie stanowi zagrożenia, a jest bardziej pożyteczna niż stres, jaki mógłby doskwierać Pacjentce bez znieczulenia.

st_kobiet_w_ciąży_txt2

DARMOWE KONSULACJE STOMATOLOGICZNE KATOWICE

Wszystkim przyszłym Mamom oferujemy bezpłatne konsultacje stomatologiczne w naszych gabinetach. Szanowne Panie, zupełnie za darmo nasz specjalista oceni stan waszych zębów i całej jamy ustnej. Określi czy niezbędne jest specjalne leczenie, poradzi odpowiednią profilaktykę w ciąży i w pełni zadba o zdrowie i komfort. Stomatologia kobiet w ciąży w 4dent zaprasza wszystkie Panie z Katowic, Sosnowca, Mysłowic, Gliwic, Rudy Śląskiej, całego Śląska i nie tylko.