Stomatologia zachowawcza

st_zachowawcza_gl_thin

Nasza stomatologia zachowawcza w Katowicach to dział zajmujący się kompleksową profilaktyką próchnicy zębów, leczeniem ubytków próchniczych, czyli utrzymaniem zębów w naturalnym ich kształcie, kolorze i ogólnym stanie oraz leczeniem chorób miazgi zęba.
Stomatologia zachowawcza to moment, który w zasadzie decyduje o dalszych losach zdrowia naszych zębów.

Wczesne wykrycie próchnicy pozwala na wykonanie bezinwazyjnych metod leczenia odwracających proces demineralizacji szkliwa. Wówczas, gdy zmiany próchnicowe występują również w zębinie, potrzebne jest usunięcie tych zmian i rekonstrukcja brakującej części zęba.
Centrum 4dent oferuje swoim Pacjentom różnego rodzaju usługi z zakresu stomatologii zachowawcze, a są to m.in.: leczenie próchnicy zębów, leczenie endodontyczne, odbudowa korony zęba specjalnymi materiałami światłoutwardzalnymi. Informacje na temat powyższych usług mogą Państwo otrzymać w innych zakładkach usług na naszej stronie internetowej.

W leczeniu zachowawczym działamy w oparciu o najwyższe standardy. Pracujemy na najlepszej jakości sprzęcie i przodujących na rynkach materiałach kompozytowych. Lekarz dentysta usuwa chore tkanki zęba, a następnie zakłada wypełnienie światłoutwardzalne. Dbając o państwa komfort, na życzenia pacjenta podajemy znieczulenie miejscowe.

Materiał kompozytowy nakładany jest małymi warstwami, minimalizując skurcz polimeryzacyjny. Takie wypełnienie jest bardzo trwałe i będzie służyć nam na lata.

Dbamy by każdy ząb miał prawidłowo odbudowaną powierzchnię styczną, pozwala to wyeliminować problem gromadzenia się resztek pokarmowych. W naszej klinice 4dent używamy najwyższej klasy materiały kompozytowe. Posiadają one bogatą gamę kolorystyczną a w połączeniu z manualnymi zdolnościami naszych lekarzy jesteśmy w stanie odwzorować anatomiczny kształt zęba z zachowaniem idealnej kolorystyki.
st_zachowawcza_txt1

RODZAJE STOSOWANYCH WYPEŁNIEŃ UBYTKÓW W ZĘBACH

Wypełnienia kompozytowe – są trwałe i odporne na pękanie w przypadku niewielkich ubytków. Zaletę stanowi to, że aby je założyć, nie trzeba likwidować zbyt dużej części zęba. Poza tym kompozyty mogą być łączone lub uzupełniane, dzięki czemu nie trzeba usuwać poprzednich wypełnień, są idealnie dobierane pod względem kolorystycznym do naturalnej barwy zębów.
To bardzo praktyczna metoda stomatologiczna. Kompozyty hybrydowe mają znacznie podwyższoną odporność mechaniczną, która zabezpiecza przed wypłukiwaniem, ścieraniem lub odkruszeniem fragmentów wypełnień.

Wkłady Inlay i nakłady Onlay – to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego. Wkłady te wykonywane są z kompozytu, porcelany, bądź złota i stosowane najczęściej w sytuacjach, kiedy ubytek schodzi poniżej dziąsła, bądź byłby problem z odbudowaniem punktu stycznego z sąsiadującym zębem. Wkłady te wykonuje się w pracowni protetycznej w Katowicach na podstawie pobranych wycisków. Onlay to trwała odbudowa zęba wykorzystująca istniejące, zdrowe fragmenty korony zęba . Zaś Inlay – to wypełnienie wykonane poza jamą ustną, w pracowni protetycznej, na podstawie precyzyjnego modelu zęba uzyskanego z wycisku. Proces ten gwarantuje podobieństwo do własnego zęba, dokładność, estetykę i trwałość wypełnienia.

JAK PRZEBIEGA WYKONANIE INLAY/ONLAY

Wkłady INLAY/ONAL w naszych gabinetach 4dent w Katowicach wykonujemy na dwóch wizytach.

PIERWSZA WIZYTA – na niej nasz stomatolog przygotowuje ząb i robi dokładny wycisk, który niezbędny jest do wykonania już zamierzonego wkładu/nakładu. Dostosowany jest odpowiedni kolor i używane wypełnienie tymczasowe.

DRUGA WIZYTA – specjalista zdejmuje tymczasowe wypełnienie i zastępuje je gotowym, przygotowanym uzupełnieniem zęba, które jest również odpowiednio polerowane. Następnie upewnia się, że Pacjent ma prawidłowy zgryz, oraz że jego uśmiech wygląda estetycznie i olśniewająco.

Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych w Katowicach!