4dent.pl - znieczulenia - sedacja wziewna

stomatologia bez bólu - znieczulenia

Współczesna stomatologia umożliwia nam zaoferowanie naszym Pacjentom stomatologię bez bólu i bez stresu.

W 4dent leczymy bez bólu i lęku. Prócz zwykłych metod znieczulających stosujemy narkozę i sedację wziewną podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym), więc jeżeli Ty lub Twoje Dziecko, odczuwacie silny lęk przed wizytą u stomatologa lub jeżeli macie nadpobudliwość nerwową i odruch wymiotny – jedna z powyższych metod znieczulających będzie idealnym rozwiązaniem.

Wskazania do stosowania narkozy lub sedacji wziewnej:

 • Silny lęk przed leczeniem i znieczuleniem u Dzieci oraz dorosłych
 • Nadpobudliwość nerwowa
 • Odruch wymiotny i odruchy spastyczne
 • Ciężkie i czasochłonne zabiegi chirurgiczne

Leczenie w pełnym komforcie – sedacja wziewna Katowice

Sedacja wziewna stanowi świetną metodę uspokojenia Pacjentów, którzy cierpią na paniczny lęk przed zabiegami stomatologicznymi oraz dla Dzieci.
Sedacja polega na podaniu Pacjentowi mieszaniny gazów: tlenu i podtlenku azotu, która sprawia, że Pacjent zapada w stan przyjemnego oszołomienia i rozluźnienia.
Za pomocą sedacji wziewnej uzyskuje się ograniczenie świadomości Pacjenta oraz zniesienie czucia bólu.

Sedacja wziewna to rodzaj znieczulenia, który przy zachowaniu świadomości, powoduje stan fizycznego odprężenia i przyjemnego oszołomienia. Gaz ten to mieszanina złożona z NO2 i tlenu. Podawany jest za pomocą indywidualnej specjalnej maski nosowej, a jego ilość może być regulowana w zależności od potrzeb Pacjenta. Po upływie 30 minut od zakończenia podawania gazu Pacjent może bez obaw funkcjonować: prowadzić samochód i maszyny, uprawiać sport itd.
Sedacja wziewna u Dzieci
Dziecko jest jednym z najbardziej wymagających Pacjentów, trudność w ich leczeniu polega głównie na braku tolerancji Dziecka na stres i ból. Tolerancja większości Dzieci na ból jest praktycznie równa zeru. Stres wywołują przede wszystkim czynności Dziecku nieznane oraz te, które niestety znane są już jako bolesne. Tak naprawdę największa trudność w leczeniu Dziecka polega na wyborze takiej metody postępowania z małym Pacjentem, aby pozbawić go stresu i jakichkolwiek odczuć bólowych.
Jest to procedura absolutnie bezpieczna. Bardzo łatwo można sterować dawką podtlenku azotu, pogłębiając lub spłycając głębokość sedacji w razie potrzeby. Cały czas jest utrzymywany kontakt z Dzieckiem – jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa małego Pacjenta. Pod wpływem gazu staje się on spokojny, radosny i lekko zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość. W trakcie zabiegu podawania sedacji Dzieciom powinni towarzyszyć Rodzice – zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i komfort najmłodszych Pacjentów. Sedacja wziewna nie jest zastępstwem dla tradycyjnych metod znieczulenia, a jedynie ich uzupełnieniem, by leczenie przebiegało w większym komforcie.
Przeciwwskazania do stosowania sedacji wziewnej:

 • stan przeziębienia, powodujący niedrożność górnego odcinka dróg oddechowych
 • 13 pierwszych tygodni ciąży
 • zdiagnozowane schorzenia na tle psychicznym
 • stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia
 • poważne choroby układu oddechowego (np. rozstrzenie oskrzelowe, czy rozedma płuc)
 • alkoholizm

Bezpieczne gabinety stomatologiczne 4dent w Katowicach

Gwarantujemy bezpieczeństwo podczas stosowania określonego rodzaju znieczulenia. Nasi specjaliści podczas konsultacji zalecą NIEZBĘDNE badania, które potwierdzą czy Pacjentowi może zostać udzielony dany rodzaj znieczulenia: narkoza, sedacja wziewna (gaz rozweselający), znieczulenie miejscowe. Znieczulenie nie wpływa na funkcjonowanie Pacjenta po zabiegu.

Leczenie stomatologiczne bez bólu – Narkoza Katowice

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne jest czasowym wyłączeniem świadomości. Leki podawane są dożylnie. Lekarzem wykonującym znieczulenie jest anestezjolog. Ten rodzaj znieczulenia jest korzystnym rozwiązaniem w trudnych przypadkach, które wymagają sporo czasu i są obarczone sporym ryzykiem bólu mimo podania znieczulenia miejscowego.
Główną zaletą wyboru znieczulenia ogólnego (narkoza) jest wyłączenie świadomości Pacjenta w czasie zabiegu, dzięki czemu nie jest on narażony na stres i ból w związku z leczeniem. Lekarz anestezjolog kwalifikuje Pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj oraz czuwa nad stanem i bezpieczeństwem Pacjenta w czasie trwania zabiegu.

Leczenie pod narkozą jest korzystną metodą w trudnych przypadkach medycznych, wymagających sporej ilości czasu i obarczonych ryzykiem silnego bólu mimo zastosowania znieczulenia miejscowego. Proponowana jest ona również Dzieciom, które niestety są za małe na współpracę z dentystą, a ich ząbki wymagają szybkiej interwencji.
Przeciwwskazania do stosowania znieczulenia ogólnego:

 • schorzenia układu krwiotwórczego (np. nasilona anemia)
 • choroby serca i naczyń (np. niewydolność mięśnia sercowego wysokiego stopnia, zawał mięśnia sercowego)
 • ciężka niewydolność wątroby, nerek
 • choroby układu nerwowego, w których występują drgawki (np. padaczka)
 • choroby układu oddechowego (np. astma oskrzelowa)
 • wstrząs (różnego pochodzenia)

By móc wykonać znieczulenie ogólne (narkoza), Pacjent musi zostać poddany szeregowi niezbędnych badań zaleconych przez naszego specjalistę.

Państwa bezpieczeństwo, zdrowie i radosny uśmiech są dla nas BEZCENNE!

4dent.pl - znieczulenia - sedacja wziewna

eksperci 4dent
znieczulenia

4dent.pl - Dorota Stania

dr n. med. Dorota Stania

Właściciel oraz kierownik medyczny Centrum 4dent, łączy cechy lidera zespołu i jednocześnie wybitnego lekarza. Jej specjalnością są: stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz związane z nimi bóle głowy i bruksizm.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Karolina Stelamańska-Poprawa

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Katarzyna Sorek-Mellem

Katarzyna Sorek-Mellem

W pracy na pierwszym miejscu stawia na uśmiech, komfort i zadowolenie Pacjentów.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - zespół - Syliwa Stelmańska

Sylwia Stelmańska

Wyjątkowa precyzja w dobieraniu słów, empatia oraz promienny uśmiech, sprawiają, że stwarza w gabinecie atmosferę, w której Pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Rafał Mellem

Rafał Mellem

Przeprowadza bezbolesne leczenie w komfortowej atmosferze. Wszelkie procedury i możliwości leczenia omawia z Pacjentami, chętnie odpowiadając na każde Ich pytanie.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Przemysław Nowak

Przemysław Nowak

Wyjątkowy, charyzmatyczny człowiek z niezwykłym poczuciem humoru, a jednocześnie ogromną wiedzą i umiejętnościami w zakresie chirurgii stomatologicznej i implantologii.

recenzje i opinie o 4dent