4dent.pl - endodoncja - leczenie kanałowe

leczenie kanałowe
endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa = leczenie kanałowe podczas jednej wizyty to ta część stomatologii, w której wiedza i doświadczenie naszego Zespołu, kompleksowa diagnostyka 2D i 3D oraz specjalistyczny sprzęt współgrają idealnie dla komfortu i zdrowia naszych Pacjentów. Wykonujemy je w 4dent od 14 lat.

Leczenie to obejmuje problemy związane z chorobami miazgi zębów a ich przyczyną najczęściej są:
– ubytki próchnicze i ubytki klinowe
– mechaniczne urazy i pęknięcia
– parodontoza (zbyt głębokie kieszonki)

By zmaksymalizować precyzję dającą bezpieczeństwo i gwarancję sukcesu wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i specjalistyczne oprzyrządowanie.

Ratujemy nawet te zęby, które wydawałoby się, że kwalifikują się do usunięcia. Walczymy, nie poddajemy się ponieważ każdy uratowany i wyleczony korzeń zęba jest jak naturalny implant, będący idealnym filarem przy odbudowach protetycznych. Robimy to w jeden dzień!

Pacjenci zadają nam często pytanie: leczyć czy usuwać i mieć tanio i szybko „problem z głowy”?

Odpowiedź jest bardzo prosta i mamy nadzieję, że po naszych argumentach, dla wszystkich oczywista.
Koncentrując się teraz już tylko na kwestii czasu i finansów – ekstrakcja tylko chwilowo wydaje się być trwałym i ostatecznym rozwiązaniem problemu chorych zębów. Pamiętajmy, że powstałą po ekstrakcji lukę w uzębieniu, trzeba będzie uzupełnić protetycznie – implantami, mostem lub ruchomą protezą.
Zabiegi te nie są droższe i bardziej czasochłonne niż leczenie endodontyczne.

Przebieg leczenia kanałowego

 1. Pierwszy etap – otwarcie komory zęba
  Specjalista dokładnie zabezpiecza miejsce, w którym odbywać się będzie leczenie, zakładając koferdam zapewniający pełną suchość pola zabiegowego i bezpieczeństwo błon śluzowych. Następnie otwiera komorę zęba a po dojściu do kanałów usuwa z nich całą zawartość. Oczywiście dla komfortu Pacjenta leczenie odbywa się w indywidualnie dobranym znieczuleniu. Przed zabiegiem, w trakcie i po jego zakończeniu wykonywane są zdjęcia radiowizjografii cyfrowej w celu udokumentowania przebiegu procesu leczenia.
 2. Drugi etap – opracowanie kanału lub kanałów zębowych
  Za pomocą odpowiednich narzędzi kanał jest kompletnie oczyszczany ze zbędnej miazgi i toksyn bakteryjnych. Aby precyzyjnie opracować kanały na całej długości nasz specjalista używa endometru, który elektronicznie, z niezwykłą dokładnością mierzy ich długość.
 3. Trzeci etap – osuszenie kanałów i wypełnienie
  Leczone miejsce jest dokładnie osuszane, a następnie szczelnie wypełniane systemem tzw. ciepłej gutaperki, która przynosi najlepsze efekty lecznicze. Na tym kończy się proces leczenia kanałowego.

Powtórne leczenie kanałowe (reendo) – to nasza mocna strona

Dotychczas leczenie to kojarzono z długotrwałym, nieprzyjemnym i bolesnym doświadczeniem. W naszych przepięknych gabinetach stomatologicznych w Katowicach, znieczulamy i działamy z największą troską i precyzją tak by Pacjent zapamiętał zabieg jako bezbolesny.

Wskazania do powtórnego leczenia kanałowego

 • nieprawidłowo lub nie do końca wypełnione kanały
 • kanały, w których pozostawiono złamane narzędzia
 • kanały, w których pozostawiona jest martwa miazga
 • kanały, w których wokół korzenia występuje przewlekły stan zapalny (czarna plama w okolicy wierzchołka)
 • zęby leczone amputacyjnie

Istota leczenia endodontycznego pod mikroskopem

Stosowanie przez stomatologa mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest niezwykle istotne. Sprzęt ten pozwala na usunięcie złamanych narzędzi, leczenie nawet zrośniętych i wąskich kanałów, zakrzywionych korzeni i innych nietypowych anatomicznie zębów Pacjentów. Mikroskop ułatwia pracę lekarza i daje możliwość niezwykle precyzyjnego leczenia bez powikłań.

4dent niesie pomoc Państwa zębom
Każdy potrzebujący pomocy, niezwłocznie otrzyma ją w Centrum Stomatologii 4dent w Katowicach!

Jako jedni z nielicznych potrafimy pomóc i przynieść ulgę naszemu Pacjentowi nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach w rozsądnym terminie.

Zobacz film o leczeniu
kanłowym w 4dent

4dent.pl - endodoncja - leczenie kanałowe

eksperci 4dent
endodoncja mikroskopowa

4dent.pl - Rafał Mellem

Rafał Mellem

Przeprowadza bezbolesne leczenie w komfortowej atmosferze. Wszelkie procedury i możliwości leczenia omawia z Pacjentami, chętnie odpowiadając na każde Ich pytanie.

czytaj więcej >>>