Endodoncja mikroskopowa

leczenie kanałowe Katowice

Endodoncja mikroskopowa jest dziedziną, w której zdecydowanie nasze centrum stomatologiczne w Katowicach sprawuje się najlepiej. Leczenie to obejmuje problemy związane z chorobami miazgi zębów, których stan jest krytyczny i dosłownie na granicy usunięcia. Powodem takiego stanu rzeczy jest zawsze nieleczona próchnica.
Leczenie kanałowe jest ostatnią deską ratunku przy zębach ze znacznie większym problemem. Po co usuwać swój naturalny ząb, kiedy przecież można go uratować.

Przebieg leczenia kanałowego

1. Pierwszy etap – otwarcie komory zęba.

endodoncja_txt1_medSpecjalista po dokładnym zabezpieczeniu miejsca, w którym odbywać się będzie leczenie, dokonuje otwarcia komory zęba i usuwa z niej martwą lub żywą miazgę. Oczywiście dla komfortu Pacjenta leczenie odbywa się w znieczuleniu.

2. Drugi etap – opracowanie kanału lub kanałów zębowych.

Za pomocą odpowiednich narzędzi kanał jest kompletnie oczyszczany ze zbędnej miazgi i toksyn bakteryjnych. Tak przygotowany kanał jest gotowy do kolejnego procesu, jakim jest wypełnienie.

3. Trzeci etap – osuszenie kanałów i wypełnienie.

Leczone miejsce jest dokładnie osuszane, a następnie wypełniane jest zwykle materiałem zwanym gutaperką, która przynosi najlepsze efekty lecznicze. Tak przeleczony ząb jest gotowy do wypełnienia materiałami kosmetycznymi.

LECZENIE KANAŁOWE KATOWICE – TO NASZA MOCNA STRONA

Dotychczas leczenie endodontyczne kojarzono z nieprzyjemnym i bolesnym doświadczeniem. Obecnie leczenie kanałowe nie jest taka straszne w szczególności w naszych gabinetach stomatologicznych w Katowicach, które posiadają specjalne mikroskopy i najnowocześniejszy sprzęt co sprawia, że zabieg jest znacznie dokładniejszy i łatwiejszy w wykonaniu. Dodatkowo każdorazowo przy leczeniu kanałowym wykonujemy odpowiednie znieczulenie, które w pełni przynosi ulgę i w efekcie sprawia, że Pacjent zapamiętuję zabieg jako ten bezbolesny.
Pragniemy pochwalić się tym, iż endodoncja mikroskopowa jednego dnia, jest jedną z naszych wyjątkowych specjalności, na dodatek forma ta nie ma ograniczeń wiekowych.

ISTOTA LECZENIE ENDODONTYCZNEGO POD MIKROSKOPEM

Stosowanie przez stomatologa mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest niezwykle istotne. Sprzęt ten pozwala na leczenie zrośniętych i wąskich kanałów, zakrzywionych korzeni i innych nietypowych anatomicznie zębów Pacjentów. Mikroskop ułatwia pracę lekarza i daje możliwość niezwykle precyzyjnego leczenia bez powikłań.

4dent NIESIE POMOC PAŃSTWA ZĘBOM

Każdy potrzebujący pomocy, natychmiastowo otrzyma ją w „Centrum Stomatologii i Medycyny 4dent” w Katowicach! Jako jedni z nielicznych w wyjątkowych przypadkach stomatologicznych potrafimy pomóc i przynieść ulgę naszemu Pacjentowi najszybciej jak to jest tylko możliwe.