leczenie próchnicy katowice 4dent

leczenie próchnicy

W 4dent stawiamy przede wszystkim na profilaktykę zapobiegającą zmianom próchnicowym w jamie ustnej.

Stworzyliśmy specjalny system re-call by być w stałym kontakcie z naszym Pacjentami i by przypominać im o ustalanych, nie rzadziej niż co pół roku, wizytach kontrolujących stan uzębienia. Pilnujemy systematyczności zabiegów profesjonalnego czyszczenia zębów metodą skalingu i piaskowania oraz zabiegów będących tarczą ochronną dla naszych zębów.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, a dla zespołu 4dent największą satysfakcją jest widzieć szczęśliwych i zdrowych Pacjentów!

Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się kompleksową profilaktyką próchnicy zębów, leczeniem ubytków próchniczych, czyli zachowaniem zębów w naturalnym ich kształcie, kolorze i dobrym stanie.

Uczymy jak dbać o zęby, by jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

ikona 4dent

przykładowe metamorfozy 4dent

leczenia próchnicy

4dent metamorfozy próchnica przed4dent metamorfozy próchnica po

U Pacjenta wykonaliśmy podczas jednej wizyty lecenie próchnicy oraz odbudowę estetyczną dolnego uzębienia z niezbędnym, ze względów funkcjonalnych i medycznych, podniesieniem zwarcia

jeżeli uśmiechając się do siebie w lusterku zauważyłeś plamki, przebarwienia, pęknięcia szkliwa czy zaczerwienienie dziąseł niezwłocznie umów się na wizytę

– są to pierwsze objawy chorób zębów!

Dzięki najnowocześniejszej i kompleksowej diagnostyce gwarantujemy wczesne wykrycie próchnicy

a to pozwala na wykonanie bezinwazyjnych metod leczenia.

Gdy zmiany próchnicowe występują również w zębinie, potrzebne jest usunięcie tych zmian i rekonstrukcja brakującej części zęba.

Wówczas do akcji wchodzą Eksperci 4dent by zadziałać w sposób kompleksowy: leczenie próchnicy, leczenie endodontyczne, estetyczna odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym, inlay/onlay, korony.

Działamy bez stresu i bez bólu.

ikona 4dent

wypełnienia kompozytowe 
w 4dent

są trwałe i odporne na pękanie w przypadku niewielkich ubytków. Zaletę stanowi to, że aby je wykonać, nie trzeba likwidować zbyt dużej części zęba. Dodatkowo kompozyty mogą być łączone lub uzupełniane, są idealnie dobierane pod względem kolorystycznym do naturalnej barwy. Kompozyty hybrydowe mają znacznie podwyższoną odporność mechaniczną, która zabezpiecza przed wypłukiwaniem, ścieraniem lub odkruszeniem fragmentów wypełnień.

Podczas leczenia ubytków próchniczych materiał kompozytowy nakładany jest małymi warstwami, minimalizując skurcz polimeryzacyjny. Takie wypełnienie jest bardzo trwałe i będzie służyć nam na lata. Dbamy by każdy ząb miał prawidłowo odbudowaną powierzchnię styczną, pozwala to wyeliminować problem gromadzenia się resztek pokarmowych. Używamy materiały kompozytowe najwyższej klasy. Posiadają one bogatą gamę kolorystyczną a w połączeniu z manualnymi zdolnościami naszych lekarzy jesteśmy w stanie odwzorować anatomiczny kształt zęba z zachowaniem idealnej kolorystyki.

Zachęcamy do zwyczaju wspólnego mycia zębów z naszymi Dziećmi.

Będziemy mieli wówczas kontrolę nad systematycznością i dokładnością szczotkowania.

Zadbaj o zęby swego Dziecka

z 4dent4kids

stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
ikona 4dent

eksperci 4dent
leczenie próchnicy

4dent patrycja stelmańska

Patrycja Stelmańska-Bekus

Do swojej pracy podchodzi z zaangażowaniem i entuzjazmem, łącząc zamiłowanie do zawodu i doskonałą komunikację z Pacjentami, z profesjonalizmem i bogatą wiedzą. Jej celem jest nie tylko skuteczne, bezpieczne i bezbolesne leczenie, ale także budowanie więzi z Pacjentem, opartej na wzajemnym zaufaniu.

4dent chirurgia stomatologiczna katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
dr n m karolina stelmańska 4 dent

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
Sylwia Stelmańska 4dent

Sylwia Stelmańska

Wyjątkowa precyzja w dobieraniu słów, empatia oraz promienny uśmiech, sprawiają, że stwarza w gabinecie atmosferę, w której Pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
4dent chirurgia stomatologiczna katowice
Ewa Siudak 4dent

Ewa Siudak

W codziennej pracy z Pacjentami kieruje się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej z zachowaniem maksymalnej estetyki, funkcji i komfortu dla Pacjenta. Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz studiów podyplomowych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Badania Kliniczne metodologia, organizacja, zarządzanie”.

4dent stomatologia estetyczna katowice
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
4dent dmytro kravchenko

Dmytro Kravchenko

Komfort i zaufanie Pacjenta stawia na pierwszym miejscu. W jego działaniu za każdym leczeniem podąża estetyka oraz efekt terapeutyczny.
W codziennej pracy podąża za najnowszymi trendami w stomatologii, wdrażając nowoczesne standardy leczenia.

leczenie próchnicy katowice 4dent
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz