profilaktyka i higiena

Moda na piękny i biały uśmiech bez względu na wiek i płeć.

Profilaktyka to dział stomatologii, który umożliwia zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Tylko profesjonalne oczyszczanie zębów z osadów oraz kamienia nazębnego i wdrożenie indywidualnie dobranego programu profilaktyki i higieny w domu, pozwala na eliminację przykrego zapachu z ust (halitoza), zmniejsza przebarwienia (od papierosów, kawy, herbaty, itp.) i zapewnia poczucie świeżości. Profilaktyka stomatologiczna odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom zębów i jamy ustnej. Pozwala również na skuteczniejsze leczenie zachowawcze, protetyczne, a w chirurgii oraz implantologii jest czynnikiem warunkującym powodzenie. Zabiegi należy wykonywać systematycznie co trzy – sześć miesięcy. Po każdorazowym czyszczeniu wykonujemy fluoryzacje zębów. Profilaktyka to troska i edukacja Pacjenta jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. To także ważny krok w drodze do zdrowego i pięknego uśmiechu, który będzie naszą wizytówką na kolejne lata.

W Centrum Stomatologii 4dent kładziemy ogromny nacisk na profilaktykę stomatologiczną i edukację w zakresie higieny jamy ustnej, dlatego nasze Centrum prężnie angażuje się w różne akcje profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Udział w tych wydarzeniach ma na celu rozpowszechnianie wiedzy z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, ponieważ jak wiadomo większość problemów z zębami, ma swoje podłoże w niewłaściwej higienie, złej diecie lub niewłaściwym trybie życia. A przecież zęby to kluczowy element naszego wizerunku. Niech będą piękne i zdrowe!

ikona 4dent

przykładowa metamorfozy 4dent

Polecane przez naszych dentystów zabiegi, pomogą zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust (halitoza), problemy dziąseł czy osadzający się kamień i osad nazębny:

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa

Pamiętać jednak należy o codziennej domowej higienie jamy ustnej, która jest podstawą! Dzięki niej można uniknąć wielu nieprzyjemności i dolegliwości związanych z pogorszeniem stanu jamy ustnej. Zespół 4dent udzieli Państwu szczegółowych informacji, jak można lepiej dbać o swój uśmiech, używając odpowiedniego sprzętu i środków oraz stosując specjalistyczne usługi stomatologiczne.

Warto więc, aby wybrali się Państwo całą rodziną do 4dent na rodzinną konsultację profilaktyczną.

Kilka prostych czynności, o których trzeba pamiętać:

Zabieg przeszczepu nabłonkowego zarezerwowany jest do miejsc poza strefą estetyczną. Przeszczep nabłonkowo-łącznotkankowy pobrany z podniebienia wszywany jest w miejsce biorcze. Wskazania to:

  • Szczotkuj dokładnie zęby odpowiednią do potrzeb metodą (obrotowo-wymiatająca, wibrująca, okrężna lub metoda pionowa i pozioma) i zalecaną częstotliwością

  • Nitkuj przestrzenie między zębami i trudno dostępne miejsca

  • Używaj, wybranych specjalnie dla Twych potrzeb, past i płynów do płukania jamy ustnej

  • Ogranicz spożywanie pokarmów słodzonych

  • Dbaj o regularne kontrolowanie swojego uśmiechu w 4dent

Pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie:)

ikona 4dent

eksperci 4dent
profilaktyka i higienizajca

Iwona

Higienistka stomatologiczna

Patrycja

Higienistka stomatologiczna

Paulina

Higienistka stomatologiczna

ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz