4dent katowice pracownia tomografii komputerowej obrazowanie 2D, 3D

pracownia tomografii komputerowej: obrazowanie 2D, 3D

Dokładamy wszelkich starań by nasze Centrum Stomatologii wyróżniało się indywidualnym podejściem do każdego Pacjenta i cieszyło się opinią rzetelnego gabinetu stomatologicznego, które wykonując zabiegi bez względu na ich stopień zaawansowania, stawia na jakość, komfort i dobry nastrój. Pragniemy, aby w 4dent chciało się być!

Oferujemy kompleksową diagnostykę. Dzięki pracowni tomografii komputerowej, zdjęciom panoramicznym i cefalometrycznym, radiowizjografii cyfrowej, mikroskopom, kamerom wewnątrzustnym a przede wszystkim wieloletniemu doświadczeniu naszego Zespołu, umożliwiamy indywidualne i precyzyjne określenie idealnego planu leczenia.

Kompleksowa, nowoczesna i bezbolesna opieka stomatologiczna to kluczowe dla nas zagadnienie.
Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, satysfakcję

i pewność sukcesu.

Przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzana jest wnikliwa analiza stanu uzębienia. Wykorzystując sprzęt diagnostyczny wykrywamy nawet najmniejsze zmiany i planujemy leczenia tak, by odbyło się w najmniej inwazyjny sposób.

ZNAKOMITE OBRAZOWANIE 2D – DLA KONTROLI STANU UZĘBIENIA PACJENTA

Ze względu na niską dawkę oraz błyskawiczną dostępność, panoramiczne obrazowanie 2D pozostaje niezastąpionym narzędziem diagnostycznym.

PRECYZYJNE OBRAZOWANIE 3D – DLA IDEALNEGO WIDOKU POD KAŻDYM KĄTEM

Obrazowanie 3D poprawia standard opieki w endodoncji, implantologii, chirurgii, diagnostyki zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych, periodontologii oraz w czasie codziennych zabiegów stomatologicznych. Wyselekcjonowane pola widzenia zapewnią wszystko czego potrzeba dla szybciej i dokładnej diagnozy.

IDEALNE DOPASOWANIE DO KAŻDEGO PACJENTA

Tomograf CS 8100 3D można łatwo regulować. Jest dostosowany dla Pacjentów w pozycji stojącej lub siedzącej oraz dla osób niepełnosprawnych. Zmotoryzowany, teleskopowy system ruchu kolumny zapewnia precyzyjne i łatwe dostosowania wysokości. Silniki pracują niezwykle cicho, przez co nasi Pacjenci czują się swobodniej. Otwarta konstrukcja aparatu, ustawienie Pacjenta „twarzą w twarz” z operatorem i przezroczyste uchwyty ułatwiają prawidłowe pozycjonowanie a także zapewniają Pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i brak dyskomfortu klaustrofobii.

Nasi Pacjenci doceniają wygodę i szybkość wykonywanych badań.

A same badania są dla nich bezpieczniejsze i wymagające 60 – 70% mniejszej dawki w porównaniu z konwencjonalną tomografią komputerową.

Szybkie skanowanie w 7 sekund.

kamery wewnątrzustne

Pozwalając zobaczyć na ekranie stan uzębienia Pacjenta, ułatwiają planowanie leczenia i kontrolowanie stanu higieny.

System wykrywania próchnicy może pracować zarówno w trybie kamery jak i aparatu fotograficznego. Po wykonaniu zdjęcia diagnozowanego obszaru kamera automatycznie uruchamia tryb szczegółowej analizy, który zapewnia najbardziej selektywną detekcję ognisk choroby.

Obraz z monitora, pokazujący zęby i dziąsła w znacznym powiększeniu umożliwia nam zdiagnozować nawet najmniejsze zmiany w obrębie zębów i dziąseł.

Jednocześnie ułatwia nam komunikację z Pacjentem ponieważ na podstawie obrazu uzyskanego na monitorze szczegółowo wyjaśniamy źródło problemu z uzębieniem i zaproponujemy odpowiednie leczenie.

mikroskop

Zwiększa precyzję pracy i pozwala na wykonanie zabiegów wymagających szczególnej delikatności, staranności i precyzji. Stosujemy go w implantologii, endodoncji, chirurgii, periodontologii, protetyce i stomatologii zachowawczej. W endodoncji umożliwia poradzenie sobie z takimi przypadkami jak niedrożności, usuwanie złamanych narzędzi, opracowanie cienkich, mocno zakrzywionych kanałów i zamykanie perforacji.

ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz

Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego

Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszych gabinetach nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko. Postępowanie naszej firmy ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy prawo atomowe, a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.