implanty

Implanty to tytanowe wkręty zastępujące korzeń utraconego zęba. Umieszczane są na stałe w kości szczęki lub żuchwy aby wypełnić braki w naturalnym uzębieniu Pacjenta.

Dzięki temu, że implanty zębów są najbardziej komfortowym i najtrwalszym rozwiązaniem zbliżonym do naturalności, Pacjent 4dent zapomina, że w ogóle je posiada, a bliscy nie zauważają żadnej różnicy między implantem a naturalnym zębem.

ikona 4dent

przykładowe metamorfozy 4dent
leczenia z wykorzystaniem
implantów

Naszym celem jest Twój komfort i bezpieczeństwo. Bez względu na stopień trudności znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Implanty jak naturalne zęby!

brak jednego zęba

Brak pojedynczego zęba nie tylko zaburza estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim prowadzi do niebezpiecznego przemieszczania się sąsiednich zębów w łuku w kierunku luki. Ponadto prowadzi do wysuwania się z łuku zęba przeciwstawnego, dążącego do kontaktu z utraconym zębem. Spowodować to może przeciążenia w zgryzie oraz zaburzenia stawów skroniowo – żuchwowych, z którymi związane jest pojawienie się odpryśnięć szkliwa, niebezpiecznego rozchwiania zębów oraz nadmiernego ich ścierania.

Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z takim problemem zalecamy wykonać implant zębowy z koroną. Alternatywnym rozwiązaniem jest most osadzony na sąsiednich zębach jednakże rozwiązanie to wiąże się z koniecznością oszlifowania tych dwóch zębów.

implanty brak zęba 4dent

brak kilku zębów

Wszystkie dolegliwości, opisane w części o braku jednego zęba, nasilają się. Wzmaga to intensywność zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych i w konsekwencji potęguje związane z nimi zagrożenia (opisane w części: Leczenie zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych).

Po konsultacji i analizie cyfrowej diagnostyki proponujemy naszym Pacjentom, najlepsze, indywidualnie dobrane do ich potrzeb, rozwiązanie: implanty oraz system mostów oparty na implantach.

brak zębów

Brak zębów, dziś już nie oznacza utraty komfortu jedzenia, beztroskiego uśmiechania się, czy swobodnego mówienia. Jeśli Twoja proteza nie daje Ci o sobie zapomnieć i stale musisz kontrolować jej ułożenie, w 4dent mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – wspomniany wcześniej system mostów na implantach lub proteza osadzona na implantach, dających stabilność i komfort użytkowania. Chcemy byś poczuł się pewnie, byś cieszył się naturalnym uśmiechem i możliwością jedzenia tego co lubisz.

brak zebów
ikona 4dent

przebieg leczenia w 4dent

 • Konsultacja implantologiczna

  To pierwsze i bardzo ważne spotkanie w gabinecie, które ma na celu określenie potrzeb Pacjenta, sprawdzenie warunków do implantacji. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę 2D i 3D. Nasz specjalista na podstawie analizy wykonanych badań i przeprowadzonego wywiadu z Pacjentem, wspólnie z Nim ustala szczegółowy plan leczenia. Od tego momentu Pacjent objęty jest systemem re-call, w którym w sposób kompleksowy otaczamy troską Pacjenta przed i po zabiegu.

 • Zabieg implantacji

  Implantacja dwuetapowa przy zastosowaniu implantów dwufazowych jest to w 4dent zabieg bezbolesny i komfortowy ponieważ stosujemy najlepsze, indywidualnie dobrane znieczulenia z sedacją wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) na czele. W pierwszym etapie następuje nawiercenie otworu w kości, wkręceniu wszczepu i zamknięcie pola operacyjnego. W ciągu następnych 6-12 tygodni wszczep „przyjmuje się”, komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plazmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – odsłonięcie powierzchni nośnej implantu, założenia śruby zabliźniającej. Po około 10 dniach przystępujemy do wycisków i odbudowy protetycznej brakujących zębów.

  Implantacja jednoetapowa z zastosowaniem implantów jednofazowych wyróżnia się ograniczeniem ingerencji chirurgicznej w struktury jamy ustnej do jednej wizyty, dzięki czemu jest to zabieg o sprowadzonej do minimum inwazyjności. Tego rodzaju implant to śruba z gwintem stanowiącym jej nieodłączny element. Nie ma więc potrzeby stosowania dodatkowego łącznika między śrubą a nadbudową (np. koroną). Eliminuje to ryzyko poluzowania poszczególnych części implantu, a także gromadzenie się bakterii między łączeniami. Po umieszczeniu jej w zębodole możliwe jest natychmiastowe zamocowanie stałego lub tymczasowego elementu protetycznego.
  Przed implantacją jednofazową specjalista 4dent szczegółowo analizuje strukturę uzębienia i wyniki badań, ze szczególnym uwzględnieniem kondycji kośćca i ewentualnych chorób przyzębia. Gdy wymagania dotyczące zabiegu nie zostaną spełnione to implanty jednofazowe nie będą mogły być wszczepione. Wówczas stosujemy implanty dwufazowe.

 • Wizyty kontrolne

  Każdy inaczej przechodzi okres tuż po zabiegu, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego Pacjenta. Dbamy, aby profesjonalne podejście i troska o Pacjenta trwała nie tylko w trakcie zabiegu, ale również długo po nim. W zależności od potrzeb, ustalane są kolejne wizyty kontrolne, na których specjalista z 4dent kontroluje poprawność każdego kolejnego etapu implantacji i odbudowy protetycznej. Jeszcze przed zabiegiem przekazujemy Pacjentowi pakiet informacji w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu i jak postępować po jego zakończeniu.

  Wszczepienie implantu jednofazowego to najszybszy sposób na trwałe odtworzenie zęba. Główną zaletą tej metody jest błyskawiczny efekt i brak konieczności czekania nawet do pół roku na wygojenie tkanek

ikona 4dent

czy zabieg implantacji stomatologicznej
w 4dent jest bolesny?

Większość Pacjentów zawsze odczuwa pewne obawy związane z bólem, jaki mógłby im doskwierać podczas zabiegu wszczepienia implantów. Centrum Stomatologii 4dent jest miejscem, w którym każdy rodzaj leczenia zębów jest absolutnie bezbolesny. Nasz zespół gwarantuje komfort i przyjazną atmosferę swoim Pacjentom nie tylko podczas wszczepiania implantów, ale również w trakcie innych zabiegów i to czyni nasze gabinety wyjątkowymi. Miejsce i ludzie, do których chce się wracać.

W gabinetach stomatologicznych 4dent zapewniamy profesjonalną pomoc z zakresu implantologii, w rozsądnej cenie i dogodnej formie płatności: kartą kredytową, gotówką, przelewem. Można również skorzystać z systemu ratalnego MediRaty.

ikona 4dent

eksperci 4dent
implanty

Krzysztof Maćkowiak 4dent

Krzysztof Maćkowiak

Precyzja, perfekcja i profesjonalizm oraz skupienie z jakim słucha Pacjenta połączone z doświadczeniem i skutecznością działania dają gwarancję powodzenia wybranego planu leczenia.

implanty katowice 4dent
4dent chirurgia stomatologiczna katowice
jacek szybalski 4dent

Jacek Szybalski

Wykorzystując swe umiejętności i najnowocześniejszy sprzęt 4dent, bezboleśnie leczy a niejednokrotnie ratuje przed ekstrakcją zęby naszych Pacjentów.

implanty katowice 4dent
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz