leczenie kanalowe endodoncja katowice

leczenie dysfunkcji

narządu żucia,
bruksizm

Leczenie dysfunkcji narządu żucia to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnostyką i leczeniem Pacjentów pod kątem układu stomatognatycznego, czyli takiego, który obejmuje całą jamę ustną, część twarzową czaszki i wszystkie powiązane z nią struktury.

Definiując również dysfunkcje, można określić, że są to zaburzenia czynności o charakterze psychogennym. Określane są jako „zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem a występujące pod postacią somatyczną”. Zawrotne tempo dnia codziennego, stres i brak czasu na relaks prowadzą do rozwoju zaburzeń psychosomatycznych. A co za tym idzie mogą mieć fatalny wpływ na stan zdrowia naszych zębów, a nawet prowadzić do nieodwracalnych zmian!

Pacjent cierpiący na uciążliwe bóle głowy zazwyczaj udaje się do neurologa lub laryngologa. Często jednak zdarza się, że nie otrzymuje on tam przyczynowej pomocy, lecz tylko leczenie objawowe, które wiąże się z mnóstwem dodatkowych badań niewyjaśniających jednak przyczyny jego choroby. Pacjent narażony zostaje na spożywanie coraz to większych dawek środków przeciwbólowych, które przy nieprawidłowej diagnozie trwać może latami. Warto jednak w tej sprawie zaczerpnąć również wiedzy dentystów, gdyż jak wiadomo wiele różnych problemów zdrowotnych może mieć swoje źródło w chorobach zębów i jamy ustnej.

Specjalista z Centrum Stomatologii 4dent zwróci uwagę na objawy, jakie u Państwa występują i postawi odpowiednią diagnozę.

Objawy wskazujące na dysfunkcję narządu żucia:

  • ból w okolicach twarzy, głowy i szyi

  • ograniczone otwieranie ust i trzaski w stawach skroniowo-żuchwowych w czasie ruchu żuchwy

  • zgrzytanie zębami (bruksizm)

  • inne parafunkcje w obrębie jamy ustnej (np. nagryzanie języka, warg, policzków)

Jeżeli cierpią Państwo z powodu wymienionych powyżej dolegliwości, to Centrum 4dent pomoże je wyleczyć i poradzić jak na przyszłość zapobiec uciążliwym objawom ze strony stawów skroniowo-żuchwowych oraz bólom głowy wynikającym z promieniowania przeciążeń mięśni żwaczowych i stawów.

Kładziemy nacisk na diagnostykę dysfunkcji układu ruchowego narządu żucia

Dysfunkcje narządu żucia są przyczyną bólu głowy u dzieci i dorosłych, dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do profilaktyki i leczenia bruksizmu. Prawidłowo przeprowadzone badanie czynnościowe narządu żucia pozwala nam wykryć te zaburzenia jeszcze we wczesnej przedklinicznej fazie.


Najskuteczniejszym sposobem
zapobiegania powstawaniu dysfunkcji narządu żucia jest stosowanie profilaktyki stomatologicznej niedopuszczającej do powstania ubytków w uzębieniu.

ikona 4dent

Leczenie i profilaktyka stomatologiczna w 4dent

Pacjenci, którzy zgłoszą się do Centrum 4dent z niekompletnym uzębieniem, mogą liczyć na pomoc naszych specjalistów z takich dziedzin stomatologii jak:

ikona 4dent

kompleksowa obsługa

Pacjenta w 4dent

Już nie muszą Państwo tracić swojego cennego czasu na częste wizyty u różnych specjalistów w różnych miejscach oraz nie muszą Państwo czekać nawet miesiącami na dostępny termin wizyt. W 4dent działamy kompleksowo, komfortowo, szybko i skutecznie.

ikona 4dent

eksperci 4dent
bruksizm

dr n. med. Dorota Stania

Właściciel oraz kierownik medyczny Centrum 4dent, łączy cechy lidera zespołu i jednocześnie wybitnego lekarza. Jej specjalnością są: stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz związane z nimi bóle głowy i bruksizm.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
bruksizm katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
ikona 4dent

4dent w mediach

4dent w prasie
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz