stomatologia bez bólu 4 dent

stomatologia bez bólu

– znieczulenia

współczesna stomatologia umożliwia nam zaoferowanie naszym Pacjentom stomatologię bez bólu i bez stresu.

W 4dent leczymy bez bólu i lęku. Prócz zwykłych metod znieczulających stosujemy narkozę i sedację wziewną podtlenkiem azotu (gazem rozweselającym), więc jeżeli Ty lub Twoje Dziecko, odczuwacie silny lęk przed wizytą u stomatologa lub jeżeli macie nadpobudliwość nerwową i odruch wymiotny – jedna z powyższych metod znieczulających będzie idealnym rozwiązaniem. Stomatolog to przyjaciel, nie wróg, jego celem jest pomóc, przy maksymalnym ograniczeniu dyskomfortu.

wskazania do stosowania narkozy lub sedacji wziewnej:

  • Silny lęk przed leczeniem i znieczuleniem u Dzieci oraz dorosłych

  • Nadpobudliwość nerwowa

  • Odruch wymiotny i odruchy spastyczne

  • Ciężkie i czasochłonne zabiegi chirurgiczne

leczenie w pełnym komforcie –

sedacja wziewna Katowice

Sedacja wziewna stanowi świetną metodę uspokojenia Pacjentów, którzy cierpią na paniczny lęk przed zabiegami stomatologicznymi oraz dla Dzieci. Sedacja polega na podaniu Pacjentowi mieszaniny gazów: tlenu i podtlenku azotu, która sprawia, że Pacjent zapada w stan przyjemnego oszołomienia i rozluźnienia. Za pomocą sedacji wziewnej uzyskuje się ograniczenie świadomości Pacjenta oraz zniesienie czucia bólu.

Sedacja wziewna to rodzaj znieczulenia, który przy zachowaniu świadomości, powoduje stan fizycznego odprężenia i przyjemnego oszołomienia. Gaz ten to mieszanina złożona z NO2 i tlenu. Podawany jest za pomocą indywidualnej specjalnej maski nosowej, a jego ilość może być regulowana w zależności od potrzeb Pacjenta. Po upływie 30 minut od zakończenia podawania gazu Pacjent może bez obaw funkcjonować: prowadzić samochód i maszyny, uprawiać sport itd.

sedacja wziewna u dzieci

Dziecko jest jednym z najbardziej wymagających Pacjentów, trudność w ich leczeniu polega głównie na braku tolerancji Dziecka na stres i ból. Tolerancja większości Dzieci na ból jest praktycznie równa zeru. Stres wywołują przede wszystkim czynności Dziecku nieznane oraz te, które niestety znane są już jako bolesne. Tak naprawdę największa trudność w leczeniu Dziecka polega na wyborze takiej metody postępowania z małym Pacjentem, aby pozbawić go stresu i jakichkolwiek odczuć bólowych.

Jest to procedura absolutnie bezpieczna. Bardzo łatwo można sterować dawką podtlenku azotu, pogłębiając lub spłycając głębokość sedacji w razie potrzeby. Cały czas jest utrzymywany kontakt z Dzieckiem – jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa małego Pacjenta. Pod wpływem gazu staje się on spokojny, radosny i lekko zobojętniały na otaczającą go rzeczywistość. W trakcie zabiegu podawania sedacji Dzieciom powinni towarzyszyć Rodzice – zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i komfort najmłodszych Pacjentów. Sedacja wziewna nie jest zastępstwem dla tradycyjnych metod znieczulenia, a jedynie ich uzupełnieniem, by leczenie przebiegało w większym komforcie.

Przeciwwskazania do stosowania sedacji wziewnej:

  • stan przeziębienia, powodujący niedrożność górnego odcinka dróg oddechowych

  • 13 pierwszych tygodni ciąży

  • zdiagnozowane schorzenia na tle psychicznym

  • stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia

  • poważne choroby układu oddechowego (np. rozstrzenie oskrzelowe, czy rozedma płuc)

  • alkoholizm

Zabiegi przeprowadzamy niezwłocznie i z należytą dokładnością,

gdyż zdrowie Pacjenta jest dla nas najważniejsze.

ikona 4dent

Bezpieczne gabinety stomatologiczne

4dent w Katowicach

Gwarantujemy bezpieczeństwo podczas stosowania określonego rodzaju znieczulenia. Nasi specjaliści podczas konsultacji zalecą NIEZBĘDNE badania, które potwierdzą czy Pacjentowi może zostać udzielony dany rodzaj znieczulenia: narkoza, sedacja wziewna (gaz rozweselający), znieczulenie miejscowe. Znieczulenie nie wpływa na funkcjonowanie Pacjenta po zabiegu.

Państwa bezpieczeństwo, zdrowie i radosny uśmiech są dla nas BEZCENNE!

ikona 4dent

eksperci 4dent
stomatologia bez bólu

dr n med dorota stania

dr n. med. Dorota Stania

Właściciel oraz kierownik medyczny Centrum 4dent, łączy cechy lidera zespołu i jednocześnie wybitnego lekarza. Jej specjalnością są: stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz związane z nimi bóle głowy i bruksizm.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
bruksizm katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
dr n m karolina stelmańska 4 dent

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
katarzyna sorek mellem 4dent

Katarzyna Sorek-Mellem

W pracy na pierwszym miejscu stawia na uśmiech, komfort i zadowolenie Pacjentów.

ortodoncja katowice 4dent
ortodoncja invisalign katowice 4dent
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
Sylwia Stelmańska 4dent

Sylwia Stelmańska

Wyjątkowa precyzja w dobieraniu słów, empatia oraz promienny uśmiech, sprawiają, że stwarza w gabinecie atmosferę, w której Pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
4dent chirurgia stomatologiczna katowice
4dent patrycja stelmańska

Patrycja Stelmańska-Bekus

Do swojej pracy podchodzi z zaangażowaniem i entuzjazmem, łącząc zamiłowanie do zawodu i doskonałą komunikację z Pacjentami, z profesjonalizmem i bogatą wiedzą. Jej celem jest nie tylko skuteczne, bezpieczne i bezbolesne leczenie, ale także budowanie więzi z Pacjentem, opartej na wzajemnym zaufaniu.

4dent chirurgia stomatologiczna katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
Ewa Siudak 4dent

Ewa Siudak

W codziennej pracy z Pacjentami kieruje się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej z zachowaniem maksymalnej estetyki, funkcji i komfortu dla Pacjenta. Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz studiów podyplomowych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Badania Kliniczne metodologia, organizacja, zarządzanie”.

4dent stomatologia estetyczna katowice
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz