leczenie kanalowe endodoncja katowice

leczenie kanałowe
endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa = leczenie kanałowe podczas jednej wizyty to ta część stomatologii, w której wiedza i doświadczenie naszego Zespołu, kompleksowa diagnostyka 2D i 3D oraz specjalistyczny sprzęt współgrają idealnie dla komfortu i zdrowia naszych Pacjentów. Wykonujemy je w 4dent od 17 lat.

Leczenie to obejmuje problemy związane z chorobami miazgi zębów a ich przyczyną najczęściej są:

 • ubytki próchnicze i ubytki klinowe

 • mechaniczne urazy i pęknięcia

 • parodontoza (zbyt głębokie kieszonki)

By zmaksymalizować precyzję dającą bezpieczeństwo i gwarancję sukcesu wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i specjalistyczne oprzyrządowanie.

ratujemy nawet te zęby, które wydawałoby się, że kwalifikują się do usunięcia.
Walczymy, nie poddajemy się ponieważ każdy uratowany i wyleczony korzeń zęba jest jak naturalny implant, będący idealnym filarem przy odbudowach protetycznych.
Robimy to w jeden dzień!

Pacjenci zadają nam często pytanie:
leczyć czy usuwać i mieć tanio i szybko
„problem z głowy”?

Odpowiedź jest bardzo prosta i mamy nadzieję, że po naszych argumentach, dla wszystkich oczywista.

Koncentrując się teraz już tylko na kwestii czasu i finansów – ekstrakcja tylko chwilowo wydaje się być trwałym i ostatecznym rozwiązaniem problemu chorych zębów. Pamiętajmy, że powstałą po ekstrakcji lukę w uzębieniu, trzeba będzie uzupełnić protetycznie – implantami, mostem lub ruchomą protezą.

Zabiegi te są droższe i bardziej czasochłonne niż leczenie endodontyczne.

przebieg leczenia w 4dent

 • Pierwszy etap – otwarcie komory zęba

  Specjalista dokładnie zabezpiecza miejsce, w którym odbywać się będzie leczenie, zakładając koferdam zapewniający pełną suchość pola zabiegowego i bezpieczeństwo błon śluzowych. Następnie otwiera komorę zęba a po dojściu do kanałów usuwa z nich całą zawartość. Oczywiście dla komfortu Pacjenta leczenie odbywa się w indywidualnie dobranym znieczuleniu. Przed zabiegiem, w trakcie i po jego zakończeniu wykonywane są zdjęcia radiowizjografii cyfrowej w celu udokumentowania przebiegu procesu leczenia.

 • Drugi etap – opracowanie kanału lub kanałów zębowych

  Za pomocą odpowiednich narzędzi kanał jest kompletnie oczyszczany ze zbędnej miazgi i toksyn bakteryjnych. Aby precyzyjnie opracować kanały na całej długości nasz specjalista używa endometru, który elektronicznie, z niezwykłą dokładnością mierzy ich długość.

 • Trzeci etap – osuszenie kanałów i wypełnienie

  Leczone miejsce jest dokładnie osuszane, a następnie szczelnie wypełniane systemem tzw. ciepłej gutaperki, która przynosi najlepsze efekty lecznicze. Na tym kończy się proces leczenia kanałowego.

powtórne leczenie kanałowe (reendo) –
to nasza mocna strona

Dotychczas leczenie to kojarzono z długotrwałym, nieprzyjemnym i bolesnym doświadczeniem. W naszych przepięknych gabinetach stomatologicznych w Katowicach, znieczulamy i działamy z największą troską i precyzją tak by Pacjent zapamiętał zabieg jako bezbolesny.

Wskazania do powtórnego leczenia kanałowego

 • nieprawidłowo lub nie do końca wypełnione kanały

 • kanały, w których pozostawiono złamane narzędzia

 • kanały, w których pozostawiona jest martwa miazga

 • kanały, w których wokół korzenia występuje przewlekły stan zapalny (czarna plama w okolicy wierzchołka)

 • zęby leczone amputacyjnie

istota leczenia endodontycznego

pod mikroskopem

Stosowanie przez stomatologa mikroskopu podczas leczenia kanałowego jest niezwykle istotne. Sprzęt ten pozwala na usunięcie złamanych narzędzi, leczenie nawet zrośniętych i wąskich kanałów, zakrzywionych korzeni i innych nietypowych anatomicznie zębów Pacjentów. Mikroskop ułatwia pracę lekarza i daje możliwość niezwykle precyzyjnego leczenia bez powikłań.

Zobacz film o

leczeniu kanalowym w 4dent

4dent niesie pomoc Państwa zębom.
Każdy potrzebujący pomocy, niezwłocznie otrzyma ją w Centrum Stomatologii 4dent w Katowicach!
Jako jedni z nielicznych potrafimy pomóc i przynieść ulgę naszemu Pacjentowi nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach, w rozsądnym terminie.

ikona 4dent

eksperci 4dent
endodoncja mikroskopowa

Krzysztof Maćkowiak

Precyzja, perfekcja i profesjonalizm oraz skupienie z jakim słucha Pacjenta połączone z doświadczeniem i skutecznością działania dają gwarancję powodzenia wybranego planu leczenia.

implanty katowice 4dent
4dent chirurgia stomatologiczna katowice
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz