ortodoncja

aparaty stałe

Proste zęby, a zatem piękny uśmiech dodają nam atrakcyjności i pewności siebie. Leczenie ortodontyczne nie tylko poprawia naszą estetykę uśmiechu ale także, może zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy czy chorób przyzębia, często spowodowanych stłoczonymi, nieprawidłowo ustawionymi zębami. Przecież każdy zasługuje na zdrowy, piękny i prosty uśmiech!

Ortodoncja w 4dent w Katowicach to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem oraz zapobieganiem wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów. Leczymy dzieci, młodzież i dorosłych – ponieważ, dla nas, nie ma ograniczeń wiekowych.

Wykorzystujemy różne rodzaje aparatów ortodontycznych, w zależności od wieku i wady zgryzu Pacjenta. Leczenie ortodontyczne wymaga dyscypliny i cierpliwości, ponieważ cała faza korygowania zębów trwa od roku do około dwóch lat. Ale na taki efekt naprawdę warto poczekać! A to odmieni nasze życie!

Objawy wskazujące na potrzebę wizyty u ortodonty

U dzieci: asymetryczne rysy twarzy, wada wymowy, notorycznie otwarta buzia i oddychanie ustami, cofnięcie żuchwy i inne widoczne wady zgryzu, obgryzanie paznokci, ołówków czy ssanie palca.
U dorosłych: ścieranie się zębów i zgrzytanie nimi, uporczywe i nadmierne odkładanie się kamienia na zębach, asymetria zębów, stłaczanie się zębów, zgryz krzyżowy.
Zauważając przynajmniej jedną z powyższych objawów lub inne zbliżone, niezbędna jest wizyta u specjalisty ortodonty, który zaleci odpowiedni typ aparatu.
Nasi Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie ponieważ żaden z wymienionych objawów nie umknie naszemu lekarzowi prowadzącemu. On niezwłocznie poinformuje, że niezbędna jest konsultacja ortodontyczna.

4dent proponuje kilka rodzajów aparatów:

 • aparaty ruchome – z możliwością samodzielnego zdejmowania o dowolnej porze

 • aparaty stałe – bez możliwości zdejmowania (zdejmować i korygować może tylko ortodonta)

 • innowacyjny System Invisalign® (więcej o systemie Inwisalign®)

ikona 4dent

przykładowe metamorfozy 4dent leczenia z wykorzystaniem aparatów stałych

moda na piękny i biały uśmiech
bez względu na wiek i płeć

Przebieg leczenia ortodontycznego w 4dent

 • Pierwszy etap – konsultacja i diagnostyka

  Nasz ortodonta przeprowadza wywiad z Pacjentem w celu poznania i zrozumienia jego potrzeb oraz oczekiwań. Kolejny etap to kompleksowa diagnostyka 2D i 3D, wykonujemy skan uzębienia lub pobierany jest wycisk niezbędny do wykonania modeli pomagających w dokładnych pomiarach uzębienia.

 • Drugi etap – plan leczenia

  Specjalista z Centrum Stomatologii 4dent szczegółowo omawia plan leczenia, dobiera odpowiedni aparat ortodontyczny i przedstawia Pacjentowi koszty związane z całym leczeniem. Po akceptacji przez Pacjenta wszystkich ustaleń, można przystąpić do głównego etapu leczenia.

 • Trzeci etap – założenie aparatu ortodontycznego

  Kolejną fazą leczenia jest założenie Pacjentowi odpowiedniego dla niego aparatu ortodontycznego. Zabieg ten jest kompletnie bezbolesny, dzięki temu Pacjent czuje pełen komfort w trakcie zakładania aparatu. Odpowiadamy na wszystkie pytania, udzielamy rad dotyczących codzienności z aparatem ortodontycznym. Informujemy, że warunkiem powodzenia jest stosowanie się do zaleceń i stawianie się na wizyty kontrolne.

 • Czwarty etap – wizyty kontrolne

  Po założeniu aparatu, w trakcie okresu leczenia, odbywają się niezbędne wizyty kontrolne, na których nasz ortodonta poprawia stan aparatu i sprawdza, czy leczenie przebiega prawidłowo. Ilość wizyt jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania przeprowadzanego leczenia.

 • Piąty etap – zdjęcie aparatu i wizyty kontrolne

  W momencie gdy uzyskany zostanie zamierzony efekt zaplanowanego leczenia ortodontycznego, lekarz usuwa aparat ortodontyczny. Podczas tej samej wizyty oczyszczamy zęby z osadu metodą piaskowania i skalingu oraz zabezpieczamy je poddając fluoryzacji.

  Ten etap leczenia ortodontycznego płynnie przechodzi w, niezbędny do utrzymania uzyskanego efektu, etap leczenia retencyjnego i wizyt kontrolnych. Wykonujemy retainer, indywidualnie dobrany do potrzeb Pacjenta. Przekazujemy Pacjentowi istotne informacje dotyczące pielęgnacji Jego nowego, pięknego i zdrowego uśmiechu.

Przebieg leczenia ortodontycznego w 4dent

Początkowo posiadanie aparatu może być nieco uciążliwe z racji tego, że jama ustna musi przyzwyczaić się do ciała obcego. Zalecane jest, aby przez pierwsze dni jeść pokarm o papkowatej konsystencji. Przez cały okres posiadania aparatu należy wyjątkowo uważnie dbać o higienę jamy ustnej, zębów i całego aparatu.

Niezbędne są systematyczne wizyty kontrolne oraz zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów i aparatu w gabinecie.

Ortodoncja to nasza misja. Posiadamy w naszym zespole lekarzy, którzy z pasją zadbają o Państwa uśmiech, aby był piękny i równy. Przecież zdrowe i białe zęby to nasz niepodważalny atut.

ikona 4dent

Zobacz film o leczeniu ortodontycznym
aparatem stałym w 4dent

ikona 4dent

eksperci 4dent
ortodoncja – aparaty stałe

katarzyna sorek mellem 4dent

Katarzyna Sorek-Mellem

W pracy na pierwszym miejscu stawia na uśmiech, komfort i zadowolenie Pacjentów.

ortodoncja katowice 4dent
ortodoncja invisalign katowice 4dent
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz