stomatologia dziecięca katowice 4dent ikona

stomatologia dziecięca

Dzieci to nasi najukochańsi Pacjenci. Specjalnie dla nich stworzyliśmy 4dent4kids.

Jeżeli szukają Państwo wyjątkowego miejsca, w którym Wasze Dziecko w sposób profesjonalny ale przede wszystkim pełny życzliwości i ciepła, zostanie otoczone opieką stomatologiczną już od pierwszych miesięcy swego życia, to wybierając 4dent, trafili Państwo idealnie!

Nasz Zespół od zadań specjalnych tworzy przyjazną, pełną zaufania więź z małymi Pacjentami co owocuje radosnym oczekiwaniem na każda kolejną wizytę u nas.

Pedodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów dzieci i młodzieży. A pedodoncja w 4dent to wspólne działanie Dzieci, Rodziców i naszego Zespołu w trosce o zdrowy i piękny uśmiech naszych najmłodszych Pacjentów

4dent uśmiechnięty ząbek

Każde Dziecko od najmłodszych lat powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodów. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta odbyła się zaraz po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych. Stomatolog dziecięcy sprawdzi czy rozwój jamy ustnej i twarzy przebiega prawidłowo, Rodzicom udzieli wskazówek dotyczących diety i higieny wyrzynających się zębów.

4DENT 4KIDS 4EVER

Od lat celem naszego Centrum Stomatologicznego jest opieka również nad najmłodszymi Pacjentami na najwyższym poziomie. W naszym gabinecie zatrudniamy stomatologów dziecięcych pełnych empatii, cierpliwości oraz poczucia humoru. Dokładamy wszelkich starań , aby wizyty przebiegały w sympatycznej atmosferze a Dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Najmłodsi Pacjenci mogą współdecydować o końcowym efekcie leczenia poprzez wybór koloru wypełnienia. Jest to motywujące dla Dziecka i chętnie decyduje się na kolejne w innym kolorze. Drobna niespodzianka przynosi radość a dyplom to powód do dumy nie tylko dla małego Pacjenta.

Uczymy Maluchów prawidłowej higieny jamy ustnej, przekazując również cenne informacje Ich Rodzicom, by wspólnie podjęli wyzwanie troski o zdrowe ząbki! Systematyczność wizyt kontrolnych i szybka interwencja w przypadku zauważenia problemu są warunkiem uzyskania zamierzonego efektu – jakim jest zdrowy i piękny uśmiech naszych Dzieci bez bólu i bez stresu.

Wizyty w naszym Centrum są bezbolesne, bezstresowe i co ważne odbierane przez małych Pacjentów jako zabawa. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko by czuli się u nas bardzo swobodnie i radośnie.

jeżeli zauważysz u swego Dziecka plamki i przebarwienia na zębach lub zaczerwienienia dziąseł niezwłocznie umów się na wizytę– są to pierwsze objawy chorób zębów!

Aby leczenie ząbków sprawiało Dzieciom przyjemność, oferujemy:

  • specjalistyczną opiekę stomatologiczną, ściśle ukierunkowaną na Dzieci

  • zgrany Zespół, który z pasją i oddaniem wykonuje swą misję

  • gabinet pełen pluszaków i zabawek

  • przepiękne, kolorowe plomby na zęby mleczne

  • indywidualnie dobrane formy znieczulenia (w tym sedacja wziewna gazem rozweselającym) by leczenie przebiegało komfortowo, bez bólu i bez stresu

  • prezent i order za odwagę

W walce z próchnicą u Najmłodszych kładziemy nacisk na profilaktykę !

Fluoryzacja, lakowanie, pełniące funkcję ochronną zębów, prawidłowa higiena jamy ustnej i systematyczność wizyt kontrolnych to czynniki decydujące o zwycięstwie.

ikona 4dent

Pierwsza wizyta
u stomatologa dziecięcego
w 4dent

Zastanawiają się Państwo, kiedy powinien być ten odpowiedni moment na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego w Katowicach?

Najlepiej, gdyby odbyła się zaraz po pojawieniu się pierwszych ząbków, nie później niż po ukończeniu pierwszego roku. Wtedy jest to odpowiedni czas na dokładne sprawdzenie rozwoju twarzy i jamy ustnej, stanu zębów i prawidłowości zgryzu oraz przekazania Rodzicom wiedzy i praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej Maluszka.

ikona 4dent

Drogi rodzicu
pamiętaj

aby nie zaniedbywać mlecznych zębów swojego Dziecka, ponieważ stan zębów stałych zależy właśnie od utrzymania w odpowiedniej kondycji tych pierwszych!

stomatologia dziecięca katowice 4dent ikona
  • Ucz dziecko zdrowych nawyków żywieniowych: ograniczenie niezdrowych przekąsek, zastąpienie słodyczy pysznymi owocami, podawanie Dziecku odpowiedniej ilości nabiału do spożycia.

  • Systematycznie kontroluj stan uzębienia w domu i na wizytach w gabinecie.

  • Pilnuj, aby Twoje Dziecko prawidłowo dbało o higienę jamy ustnej: dokładne mycie zębów, przestrzeni między nimi i mycie języka po każdym posiłku.

Powyższe zalecenia to tylko 3 małe kroki, które z biegiem czasu potrafią zdziałać naprawdę dużo.

ikona 4dent

Zobacz film o leczeniu
ortodontycznym aparatem stałym
w 4dent

ikona 4dent

eksperci 4dent
4dent 4 kids

katarzyna sorek mellem 4dent

Katarzyna Sorek-Mellem

W pracy na pierwszym miejscu stawia na uśmiech, komfort i zadowolenie Pacjentów.

ortodoncja katowice 4dent
ortodoncja invisalign katowice 4dent
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
Sylwia Stelmańska 4dent

Sylwia Stelmańska

Wyjątkowa precyzja w dobieraniu słów, empatia oraz promienny uśmiech, sprawiają, że stwarza w gabinecie atmosferę, w której Pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona
4dent chirurgia stomatologiczna katowice
Ewa Siudak 4dent

Ewa Siudak

W codziennej pracy z Pacjentami kieruje się zasadami stomatologii minimalnie inwazyjnej z zachowaniem maksymalnej estetyki, funkcji i komfortu dla Pacjenta. Absolwentka wydziału lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz studiów podyplomowych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego „Badania Kliniczne metodologia, organizacja, zarządzanie”.

4dent stomatologia estetyczna katowice
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
leczenie próchnicy katowice 4dent
stomatologia dziecięca katowice 4 net ikona