Implanty

implanty_gl_thin

Implanty to tytanowe wkręty zastępujące korzeń utraconego zęba, które umieszczane są na stałe w kości szczęki lub żuchwy aby wypełnić braki w naturalnym uzębieniu Pacjenta. Dzięki temu, że implanty zębów są najbardziej komfortowym i najtrwalszym rozwiązaniem zbliżonym do naturalności, Pacjent 4dent zapomina, że w ogóle je posiada, a bliscy nie zauważają żadnej różnicy między implantem a naturalnym zębem.

Naszym celem jest Twój komfort i bezpieczeństwo – bez względu na skalę problemu znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!Nie zawsze wszczepia się tyle implantów, ile brakuje zębów. Możemy wykonać kilku-punktową niezależną implantację i na niej oprzeć pojedyncze brakujące zęby lub stworzyć filar dla mostu. Możemy ustabilizować protezy całkowite – już dwa implanty zębów gwarantują dodatkowe umocowanie dające wzrost stabilności i poczucia komfortu. W gabinetach stomatologicznych 4dent zapewniamy profesjonalną pomoc z zakresu implantologii, w rozsądnej cenie. Masz możliwość płatności kartą kredytową, gotówką, przelewem a jeśli, w momencie rozpoczęcia leczenia, nie posiadasz pełnej kwoty, możesz skorzystać z systemu ratalnego MediRaty.

BRAK JEDNEGO ZĘBA
Brak pojedynczego zęba nie tylko zaburza estetykę uśmiechu ale przede wszystkim prowadzi do niebezpiecznego przemieszczania się sąsiednich zębów w łuku w kierunku luki oraz do wysuwania się z łuku zęba przeciwstawnego, dążącego do kontaktu z utraconym zębem. Prowadzić to może do przeciążeń w zgryzie oraz do zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych, z którymi związane jest pojawienie się odpryśnięć szkliwa, niebezpiecznego rozchwiania zębów oraz nadmiernego ich ścierania.
Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z takim problemem zalecamy wykonać implant zębowy z koroną. Alternatywnym rozwiązaniem jest most osadzony na sąsiednich zębach jednakże rozwiązanie to wiąże się z koniecznością oszlifowania tych dwóch zębów.

brak_jednego_zebaBRAK KILKU ZĘBÓW
Wszystkie dolegliwości, opisane w części o braku jednego zęba, nasilają się, co wzmaga intensywność zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych iw konsekwencji potęguje związane z nimi zagrożenia (opisane w części: Leczenie zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych).
Po konsultacji i analizie cyfrowej diagnostyki proponujemy naszym Pacjentom, najlepsze, indywidualnie dobrane do ich potrzeb, rozwiązanie: implanty oraz system mostów oparty na implantach.

brak_kilku_zebow

BRAK ZĘBÓW
Brak zębów, dziś już nie oznacza utraty komfortu jedzenia, beztroskiego uśmiechania się, czy swobodnego mówienia. Jeśli Twoja protez nie daje Ci o sobie zapomnieć i stale musisz kontrolować jej ułożenie, w 4dent mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – wspomniany wcześniej system mostów na implantach lub proteza osadzona na implantach, dających stabilność i komfart użytkowania.

brak_zebow

PRZEBIEG LECZENIA:

1. Konsultacja implntologiczna.
To pierwsze i bardzo ważne spotkanie w gabinecie, które ma na celu określenie potrzeb Pacjenta, sprawdzenie warunków do implantacji. Nasz specjalista na podstawie analizy wykonanych badań i przeprowadzonego wywiadu z Pacjentem, wspólnie z Nim ustala szczegółowy plan leczenia.
2. Zabieg implantacji.
Implantacja dwuetapowa przy zastosowaniu implantów dwufazowych jest to w 4dent zabieg bezbolesy ponieważ stosujemy najlepsze, indywiduanie dobrane znieczulenia. W pierwszym etapie następuje nawiercenie otworu w kości, wkręceniu wszczepu i zamknięcie pola operacyjnego. W ciągu następnych 6-12 tygodni wszczep „przyjmuje się”, komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plazmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – odsłonięcie powierzchni nośnej implantu, założenia śruby zabliźniającej. Po około 10 dniach przystępujemy do wycisków i odbudowy protetycznej brakujących zębów.

schemat_implantu
3. Wizyty kontrolne.
Każdy inaczej przechodzi okres tuż po zabiegu, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego Pacenta. Dbamy, aby profesjonalne podejście i troska o Pacjenta trwała nie tylko w trakcie zabiegu, ale również długo po nim. W zależności od potrzeb, ustalane są kolejne wizyty kontrolne, na których specjalista z 4dent kontroluje poprawność każdego kolejnego etapu implantacji i odbudowy protetycznej.

CZY ZABIEG IMPLANTACJI STOMATOLOGICZNEJ JEST BOLESNY?

Większość Pacjentów zawsze odczuwa pewne obawy związane z bólem, jaki mógłby im doskwierać podczas zabiegu wszczepienia implantów. Centrum Medyczne 4dent jest miejscem, w którym każdy rodzaj i etap leczenia zębów jest absolutnie bezbolesny. Nasi najlepsi dentyści w Katowicach, gwarantują komfort swoim Pacjentom nie tylko podczas wszczepiania implantów, ale również w trakcie innych zabiegów i to czyni nasze gabinety wyjątkowymi. Wszyscy w razie późniejszych potrzeb wracają do nas z pozytywnymi wspomnieniami i dobrym nastawieniem do kolejnych wizyt.