4dent.pl - protetyka - implanty

implanty

Implanty to tytanowe wkręty zastępujące korzeń utraconego zęba. Umieszczane są na stałe w kości szczęki lub żuchwy aby wypełnić braki w naturalnym uzębieniu Pacjenta.

Dzięki temu, że implanty zębów są najbardziej komfortowym i najtrwalszym rozwiązaniem zbliżonym do naturalności, Pacjent 4dent zapomina, że w ogóle je posiada, a bliscy nie zauważają żadnej różnicy między implantem a naturalnym zębem.

Naszym celem jest Twój komfort i bezpieczeństwo. Bez względu na stopień trudności znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Implanty jak naturalne zęby!

implanty-przebieg-leczenia

Brak jednego zęba

Brak pojedynczego zęba nie tylko zaburza estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim prowadzi do niebezpiecznego przemieszczania się sąsiednich zębów w łuku w kierunku luki. Ponadto prowadzi do wysuwania się z łuku zęba przeciwstawnego, dążącego do kontaktu z utraconym zębem. Spowodować to może przeciążenia w zgryzie oraz zaburzenia stawów skroniowo – żuchwowych, z którymi związane jest pojawienie się odpryśnięć szkliwa, niebezpiecznego rozchwiania zębów oraz nadmiernego ich ścierania.
Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z takim problemem zalecamy wykonać implant zębowy z koroną. Alternatywnym rozwiązaniem jest most osadzony na sąsiednich zębach jednakże rozwiązanie to wiąże się z koniecznością oszlifowania tych dwóch zębów.
implanty-brak-jednego-zeba

Brak kilku zębów

Wszystkie dolegliwości, opisane w części o braku jednego zęba, nasilają się. Wzmaga to intensywność zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych i w konsekwencji potęguje związane z nimi zagrożenia (opisane w części: Leczenie zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych).
Po konsultacji i analizie cyfrowej diagnostyki proponujemy naszym Pacjentom, najlepsze, indywidualnie dobrane do ich potrzeb, rozwiązanie: implanty oraz system mostów oparty na implantach.implanty-brak-kilku-zebow

Brak zębów

Brak zębów, dziś już nie oznacza utraty komfortu jedzenia, beztroskiego uśmiechania się, czy swobodnego mówienia. Jeśli Twoja proteza nie daje Ci o sobie zapomnieć i stale musisz kontrolować jej ułożenie, w 4dent mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – wspomniany wcześniej system mostów na implantach lub proteza osadzona na implantach, dających stabilność i komfort użytkowania. Chcemy byś poczuł się pewnie, byś cieszył się naturalnym uśmiechem i możliwością jedzenia tego co lubisz.implanty-brak-zebow

Przebieg leczenia

  1. Konsultacja implantologiczna

    To pierwsze i bardzo ważne spotkanie w gabinecie, które ma na celu określenie potrzeb Pacjenta, sprawdzenie warunków do implantacji. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę 2D i 3D. Nasz specjalista na podstawie analizy wykonanych badań i przeprowadzonego wywiadu z Pacjentem, wspólnie z Nim ustala szczegółowy plan leczenia. Od tego momentu Pacjent objęty jest systemem re-call, w którym w sposób kompleksowy otaczamy troską Pacjenta przed i po zabiegu.

  2. Zabieg implantacji

    Implantacja dwuetapowa przy zastosowaniu implantów dwufazowych jest to w 4dent zabieg bezbolesny i komfortowy ponieważ stosujemy najlepsze, indywidualnie dobrane znieczulenia z sedacją wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) na czele. W pierwszym etapie następuje nawiercenie otworu w kości, wkręceniu wszczepu i zamknięcie pola operacyjnego. W ciągu następnych 6-12 tygodni wszczep „przyjmuje się”, komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plazmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – odsłonięcie powierzchni nośnej implantu, założenia śruby zabliźniającej. Po około 10 dniach przystępujemy do wycisków i odbudowy protetycznej brakujących zębów.

  3. Wizyty kontrolne

    Każdy inaczej przechodzi okres tuż po zabiegu, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego Pacjenta. Dbamy, aby profesjonalne podejście i troska o Pacjenta trwała nie tylko w trakcie zabiegu, ale również długo po nim. W zależności od potrzeb, ustalane są kolejne wizyty kontrolne, na których specjalista z 4dent kontroluje poprawność każdego kolejnego etapu implantacji i odbudowy protetycznej. Jeszcze przed zabiegiem przekazujemy Pacjentowi pakiet informacji w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu i jak postępować po jego zakończeniu.

Czy zabieg implantacji stomatologicznej jest bolesny?

Większość Pacjentów zawsze odczuwa pewne obawy związane z bólem, jaki mógłby im doskwierać podczas zabiegu wszczepienia implantów. Centrum Stomatologii 4dent jest miejscem, w którym każdy rodzaj leczenia zębów jest absolutnie bezbolesny. Nasz zespół gwarantuje komfort i przyjazną atmosferę swoim Pacjentom nie tylko podczas wszczepiania implantów, ale również w trakcie innych zabiegów i to czyni nasze gabinety wyjątkowymi. Miejsce i ludzie, do których chce się wracać.

W gabinetach stomatologicznych 4dent zapewniamy profesjonalną pomoc z zakresu implantologii, w rozsądnej cenie i dogodnej formie płatności: kartą kredytową, gotówką, przelewem. Można również skorzystać z systemu ratalnego MediRaty.

Zobacz film o implantach w 4dent

Przykładowa metamorfoza 4dent
leczenia z wykorzystaniem implantów

PRZED
PO

U Pacjenta wykonaliśmy most na implantach

4dent.pl - protetyka - implanty

eksperci 4dent
implanty

4dent.pl - Rafał Mellem

Rafał Mellem

Przeprowadza bezbolesne leczenie w komfortowej atmosferze. Wszelkie procedury i możliwości leczenia omawia z Pacjentami, chętnie odpowiadając na każde Ich pytanie.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Przemysław Nowak

Przemysław Nowak

Wyjątkowy, charyzmatyczny człowiek z niezwykłym poczuciem humoru, a jednocześnie ogromną wiedzą i umiejętnościami w zakresie chirurgii stomatologicznej i implantologii.