implanty_ikona

implanty

Implanty to tytanowe wkręty zastępujące korzeń utraconego zęba. Umieszczane są na stałe w kości szczęki lub żuchwy aby wypełnić braki w naturalnym uzębieniu Pacjenta.

Dzięki temu, że implanty zębów są najbardziej komfortowym i najtrwalszym rozwiązaniem zbliżonym do naturalności, Pacjent 4dent zapomina, że w ogóle je posiada, a bliscy nie zauważają żadnej różnicy między implantem a naturalnym zębem.

Naszym celem jest Twój komfort i bezpieczeństwo. Bez względu na stopień trudności znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Implanty jak naturalne zęby!

Brak jednego zęba

Brak pojedynczego zęba nie tylko zaburza estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim prowadzi do niebezpiecznego przemieszczania się sąsiednich zębów w łuku w kierunku luki. Ponadto prowadzi do wysuwania się z łuku zęba przeciwstawnego, dążącego do kontaktu z utraconym zębem. Spowodować to może przeciążenia w zgryzie oraz zaburzenia stawów skroniowo – żuchwowych, z którymi związane jest pojawienie się odpryśnięć szkliwa, niebezpiecznego rozchwiania zębów oraz nadmiernego ich ścierania.
Pacjentom, którzy zgłaszają się do nas z takim problemem zalecamy wykonać implant zębowy z koroną. Alternatywnym rozwiązaniem jest most osadzony na sąsiednich zębach jednakże rozwiązanie to wiąże się z koniecznością oszlifowania tych dwóch zębów.
implanty-brak-jednego-zeba

Brak kilku zębów

Wszystkie dolegliwości, opisane w części o braku jednego zęba, nasilają się. Wzmaga to intensywność zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych i w konsekwencji potęguje związane z nimi zagrożenia (opisane w części: Leczenie zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych).
Po konsultacji i analizie cyfrowej diagnostyki proponujemy naszym Pacjentom, najlepsze, indywidualnie dobrane do ich potrzeb, rozwiązanie: implanty oraz system mostów oparty na implantach.implanty-brak-kilku-zebow

Brak zębów

Brak zębów, dziś już nie oznacza utraty komfortu jedzenia, beztroskiego uśmiechania się, czy swobodnego mówienia. Jeśli Twoja proteza nie daje Ci o sobie zapomnieć i stale musisz kontrolować jej ułożenie, w 4dent mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – wspomniany wcześniej system mostów na implantach lub proteza osadzona na implantach, dających stabilność i komfort użytkowania. Chcemy byś poczuł się pewnie, byś cieszył się naturalnym uśmiechem i możliwością jedzenia tego co lubisz.implanty-brak-zebow

Przebieg leczenia

  1. Konsultacja implantologiczna

    To pierwsze i bardzo ważne spotkanie w gabinecie, które ma na celu określenie potrzeb Pacjenta, sprawdzenie warunków do implantacji. Przeprowadzamy kompleksową diagnostykę 2D i 3D. Nasz specjalista na podstawie analizy wykonanych badań i przeprowadzonego wywiadu z Pacjentem, wspólnie z Nim ustala szczegółowy plan leczenia. Od tego momentu Pacjent objęty jest systemem re-call, w którym w sposób kompleksowy otaczamy troską Pacjenta przed i po zabiegu.

  2. Zabieg implantacji

    Implantacja dwuetapowa przy zastosowaniu implantów dwufazowych jest to w 4dent zabieg bezbolesny i komfortowy ponieważ stosujemy najlepsze, indywidualnie dobrane znieczulenia z sedacją wziewną podtlenkiem azotu (gaz rozweselający) na czele. W pierwszym etapie następuje nawiercenie otworu w kości, wkręceniu wszczepu i zamknięcie pola operacyjnego. W ciągu następnych 6-12 tygodni wszczep „przyjmuje się”, komórki tkanki kostnej swoimi wypustkami chwytają się porów w pokrywającej implant plazmie tytanowej. Następuje tzw. osteointegracja, czyli zrośnięcie się wszczepu z kością. To właśnie ten etap gwarantuje nam długoletnie utrzymanie implantu. Po wytworzeniu tak solidnego oparcia możemy zacząć drugi etap – odsłonięcie powierzchni nośnej implantu, założenia śruby zabliźniającej. Po około 10 dniach przystępujemy do wycisków i odbudowy protetycznej brakujących zębów.

  3. Wizyty kontrolne

    Każdy inaczej przechodzi okres tuż po zabiegu, dlatego indywidualnie podchodzimy do każdego Pacjenta. Dbamy, aby profesjonalne podejście i troska o Pacjenta trwała nie tylko w trakcie zabiegu, ale również długo po nim. W zależności od potrzeb, ustalane są kolejne wizyty kontrolne, na których specjalista z 4dent kontroluje poprawność każdego kolejnego etapu implantacji i odbudowy protetycznej. Jeszcze przed zabiegiem przekazujemy Pacjentowi pakiet informacji w jaki sposób ma się przygotować do zabiegu i jak postępować po jego zakończeniu.

implanty-przebieg-leczenia

Czy zabieg implantacji stomatologicznej jest bolesny?

Większość Pacjentów zawsze odczuwa pewne obawy związane z bólem, jaki mógłby im doskwierać podczas zabiegu wszczepienia implantów. Centrum Stomatologii 4dent jest miejscem, w którym każdy rodzaj leczenia zębów jest absolutnie bezbolesny. Nasz zespół gwarantuje komfort i przyjazną atmosferę swoim Pacjentom nie tylko podczas wszczepiania implantów, ale również w trakcie innych zabiegów i to czyni nasze gabinety wyjątkowymi. Miejsce i ludzie, do których chce się wracać.

W gabinetach stomatologicznych 4dent zapewniamy profesjonalną pomoc z zakresu implantologii, w rozsądnej cenie i dogodnej formie płatności: kartą kredytową, gotówką, przelewem. Można również skorzystać z systemu ratalnego MediRaty.

Zobacz film o implantach w 4dent

PRZED PO
implanty_ikona

eksperci 4dent
implanty

Rafał Mellem

Przeprowadza bezbolesne leczenie w komfortowej atmosferze. Wszelkie procedury i możliwości leczenia omawia z Pacjentami, chętnie odpowiadając na każde Ich pytanie.

Przemysław Nowak

Wyjątkowy, charyzmatyczny człowiek z niezwykłym poczuciem humoru, a jednocześnie ogromną wiedzą i umiejętnościami w zakresie chirurgii stomatologicznej i implantologii.