protetyka inlay onlay 4dent ikona

protetyka – inlay/onlay

Wkłady Inlay i nakłady Onlay – to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego i cieszenie się zdrowym i pięknym uśmiechem, bez kompromisów!.

Wkłady Inlay i nakłady Onlay – wykonywane są z kompozytu, porcelany, bądź złota i stosowane najczęściej w sytuacjach, kiedy ubytek schodzi poniżej dziąsła, bądź byłby problem z odbudowaniem punktu stycznego z sąsiadującym zębem. Wkłady te wykonuje się w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.

Onlay to trwała odbudowa zęba wykorzystująca istniejące, zdrowe fragmenty korony zęba . Zaś Inlay to wypełnienie wykonane poza jamą ustną, w pracowni protetycznej, na podstawie precyzyjnego modelu zęba uzyskanego z wycisku. Proces ten gwarantuje podobieństwo do własnego zęba, dokładność, estetykę i trwałość wypełnienia.

ikona 4dent

przykładowe metamorfozy 4dent

leczenia protetycznego
z wykorzystaniem wkładów inlay/onlay

4dent metamorfoza inlay/onlay przed 2_414dent metamorfoza inlay/onlay po 2_41

U Pacjenta wykonaliśmy onlay kompozytowy w zębie 35 i zębie 36

Zaczynamy od konsultacji.

wsłuchujemy się w oczekiwania i marzenia Pacjenta
o pięknym uśmiechu

ikona 4dent

jak przebiega wykonanie

inlay/onlay

Wkłady / nakłady kompozytowe INLAY / ONALY w naszych gabinetach 4dent w Katowicach wykonujemy na dwóch wizytach poprzedzonych konsultacją i kompleksową diagnostyką.

  • PIERWSZA WIZYTA – na niej nasz stomatolog przygotowuje ząb i robi dokładny wycisk, który niezbędny jest do wykonania już zamierzonego wkładu / nakładu. Dostosowany jest odpowiedni kolor i używane wypełnienie tymczasowe.

  • DRUGA WIZYTA – specjalista zdejmuje tymczasowe wypełnienie i zastępuje je gotowym, przygotowanym uzupełnieniem zęba, które jest również odpowiednio polerowane. Następnie upewnia się, że Pacjent ma prawidłowy zgryz, oraz że jego uśmiech wygląda estetycznie i olśniewająco.

Bezpośrednia odbudowa estetyczna materiałem kompozytowym jest dobrą metodą przy małych ubytkach próchniczych jednakże w przypadku konieczności rekonstrukcji większej powierzchni żującej i powierzchni stycznych, nakłady i wkłady kompozytowe wykazują zdecydowanie większe zalety:

  • estetyczny i naturalny wygląd

  • trwałość i duża odporność na ścieranie

  • duża szczelność

  • znaczne i zdecydowane zredukowanie skurczu polimeryzacyjnego

  • łatwa możliwość naprawy

  • zachowanie struktury zęba

Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom unikamy często spotykanego nadmiernego szlifowania zębów i mimo, że jest czasochłonne, korzyści w postaci pozostawienia jak największej części zdrowego zęba są nieocenione.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów daje naszym Pacjentom gwarancję najwyższego poziomu estetyki oraz długotrwałych rezultatów.

ikona 4dent

zaczynamy od konsultacji

Wsłuchujemy się w oczekiwania i marzenia Pacjenta o pięknym uśmiechu.

Aby móc je wspólnie zrealizować przeprowadzamy dokładne badanie stomatologiczne oraz kompleksową diagnostykę 2D i 3D. Analizujemy uzyskane dane i na kolejnej wizycie proponujemy najlepsze z możliwych rozwiązań. Na podstawie dokumentacji fotograficznej dotychczasowych metamorfoz tłumaczymy specyfikę zabiegu i możliwości zmiany uśmiechu jakie daje wybrana metoda. Przedstawiamy szczegółowy plan leczenia z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych etapów.

Po akceptacji cały zespół zabiera się do pracy.

Uśmiechnięty i zadowolony Pacjent to nasz ulubiony etap planu leczenia.

Od tego momentu Pacjent zostaje pod naszą stałą opieką w ramach systemu re-call.

We just called to say how are You:)

ikona 4dent

dowiedz się więcej o pozostałych działach protetyki w 4dent

ikona 4dent

eksperci 4dent
inlay/onlay

dr n med dorota stania

dr n. med. Dorota Stania

Właściciel oraz kierownik medyczny Centrum 4dent, łączy cechy lidera zespołu i jednocześnie wybitnego lekarza. Jej specjalnością są: stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz związane z nimi bóle głowy i bruksizm.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
bruksizm katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
dr n m karolina stelmańska 4 dent

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz