4dent protetyka licówki ikona

protetyka – licówki

Licówki to uzupełnienia protetyczne, które są rozwiązaniem problemów z uśmiechem związanych z przebarwionymi, nierównymi a nawet lekko uszkodzonymi zębami. Pozwalają skorygować kształt, kolor, wielkość i położenie zębów. Ich ogromną zaletą jest niezwykła estetyka i minimalna ingerencja w strukturę zęba podczas szlifowania.

Ze względu na materiał, z jakiego są wykonane można je podzielić na: licówki porcelanowe i licówki kompozytowe. Po konsultacji wspólnie oceniamy, który rodzaj licówek najpełniej sprosta oczekiwaniom naszych Pacjentów, bo to one są dla nas najważniejsze!

ikona 4dent

przykładowe metamorfozy 4dent

leczenia protetycznego
z wykorzystaniem koron

4dent metamorfoza licówki przed 694dent metamorfoza licówki po 66

U Pacjentki wykonaliśmy licówki porcelanowe

ikona 4dent

Licówki porcelanowe

to płatki porcelany o grubości 0,3 – 0,8 mm wymagają niezwykłej precyzji i doświadczenia lekarza oraz najnowocześniejszego sprzętu. Za pomocą dobranych kolorystycznie cementów kompozytowych przyklejamy licówkę na stałe do zęba.

W przeciwieństwie do licówek kompozytowych są odporne na przebarwienia związane z osadzaniem się kamienia nazębnego i innych osadów.

ikona 4dent

Są bardzo trwałe i nie zmieniają kształtu ani barwy przez wiele lat

Charakteryzują się również doskonałym efektem kosmetycznym, z którym nie mogą się równać jednolite w kolorze licówki kompozytowe. Jest to najlepszy sposób na odmłodzenie żółknących, ścierających się lub popękanych zębów.

ikona 4dent

Licówki mają bardzo naturalny wygląd

Aby uzyskać w odcinku przednim szczęki lub żuchwy doskonały efekt kosmetyczny wskazane jest wykonanie od sześciu do dziesięciu licówek. Przed wykonaniem licówek zalecamy wybielić wszystkie pozostałe zęby i dopasować licówki do nowego, już jaśniejszego, koloru. Jeżeli chcemy skorygować kształt i kolor jednego zęba, jest to również możliwe przy pomocy pojedynczej licówki.

ikona 4dent

dowiedz się więcej o pozostałych działach protetyki w 4dent

ikona 4dent

eksperci 4dent
licówki

dr n med dorota stania

dr n. med. Dorota Stania

Właściciel oraz kierownik medyczny Centrum 4dent, łączy cechy lidera zespołu i jednocześnie wybitnego lekarza. Jej specjalnością są: stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz związane z nimi bóle głowy i bruksizm.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
bruksizm katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
dr n m karolina stelmańska 4 dent

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz