protetyka korona 4dent ikona

protetyka – korony

Korony – wykorzystywane są do odbudowy uszkodzonej lub całkowicie zniszczonej korony zęba, poprawy zębów przebarwionych lub martwych czy do wypełnienia szpar między zębami. Sprawdzają się w sytuacji, gdy ząb jest znacznie osłabiony, przez co mógłby się złamać. Korony rekonstruują zęby dając im nową ochronę. Swym wyglądem są niezwykle estetyczne i nie do rozpoznania.

Jest to rodzaj czapeczki zakładanej na stałe, na oszlifowany ząb. W zależności od wykorzystanego materiału wyróżniamy: korony Cerkon, korony porcelanowe, korony kompozytowe, korony metalowe licowane porcelaną.

ikona 4dent

przykładowe metamorfozy 4dent

leczenia protetycznego
z wykorzystaniem koron

4dent metamorfoza korony przed 694dent metamorfoza korony po 69

U Pacjenta wykonaliśmy korony i mosty kompozyt na cerkonie

Korony pełnoceramiczne wykonane przez lekarzy i techników dentystycznych 4dent cechuje: NATURALNA TRANSPARENCJA, DOSKONAŁE EFEKTY ESTETYCZNE, GŁĘBIA BARW I PERFEKCYJNE DOPASOWANIE – korony pełnoceramiczne zrewolucjonizowały pojęcie estetyki w protetyce.

Ząb naturalny jest na tyle transparentny, że światło przechodzi przez całą jego grubość. Podobny efekt otrzymujemy przy uzupełnieniach pełnoceramicznych.

W przypadku uzupełnień pełnoceramicznych w przeciwieństwie do koron porcelanowych na metalu unikamy również efektu sinego dziąsła, w okolicy szyjki zęba.

Ważną cechą koron pełnoceramicznych jest BIOKOMPATYBILNOŚĆ.

Badania wykazały, że na powierzchni cerkonu stwierdza się występowanie i kondensację płytki bakteryjnej w stopniu znacznie mniejszym niż w przypadku szkliwa, cementu lub innego materiału służącego do odbudowy. Dzieje się tak dzięki idealnej gładkości powierzchni oraz elektrostatycznemu oddziaływaniu odlewu ze szkła ceramicznego.

ikona 4dent

zalety korony Cerkon

W środowisku jamy ustnej stopy metali stosowane w uzupełnieniach protetycznych mogą ulegać korozji, wykazując działania toksyczne. Za wywołanie korozji odpowiedzialne są głównie jony metali nieszlachetnych. Reakcją na jony są objawy alergiczne. Zwykle dominują objawy miejscowe, np. zaczerwienienie dziąsła. Przyczyną tego jest wnikanie jonów do otaczających tkanek miękkich. W przypadku uzupełnień pełnoceramicznych takie zjawisko nie zachodzi, gdyż cercon jest całkowicie obojętny dla tkanek organizmu.

Dodatkową zaletą koron Cerkon jest: bardzo duża wytrzymałość i trwałość oraz niskie przewodzenie ciepła.

ikona 4dent

dowiedz się więcej o pozostałych działach protetyki w 4dent

ikona 4dent

eksperci 4dent
korony

dr n med dorota stania

dr n. med. Dorota Stania

Właściciel oraz kierownik medyczny Centrum 4dent, łączy cechy lidera zespołu i jednocześnie wybitnego lekarza. Jej specjalnością są: stomatologia estetyczna, protetyka, implantoprotetyka, zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych oraz związane z nimi bóle głowy i bruksizm.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
bruksizm katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
dr n m karolina stelmańska 4 dent

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

4dent stomatologia estetyczna katowice
4dent protetyka korona katowice
leczenie próchnicy katowice 4dent
znieczulenia podtlenek azotu 4dent
ikona 4dent

recenzje i opinie 4dent

ikonka do recenzji facebook
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak profesjonalną, miłą i kompetentną obsługą jakiej doświadczyłem w gabinecie 4dent !
Na każdym etapie podjętego leczenia każdy z osobna był bardzo miły, pomocny oraz wykazywał się niesamowitą empatią
Bardzo polecam usługi 4dent !!!
Pacjent Martin, Opinie Facebook
ikonka do recenzji facebook

…mieszkam w Niemczech i dojeżdżam 950 km do Pani dr Dorotki – mogę tylko powiedzieć, że drugiego takiego wspaniałego zespołu nigdzie nie ma.
Z polecenia koleżanki 15 lat temu poznałam dr Dorotkę, to ona. Podarowała mi drugie życie z uśmiechem na twarzy no i pozbawiła mnie strachu przed dentystą,
To wstydliwy temat, ale niestety wiele ludzi nawet do dziś bardzo boi się wizyty w takich gabinetach ja do nich należałam. Nie potrafiłam opanować tego uczucia strachu, kiedy jednak poznałam panią Dorotke ona poprosiła mnie, żebym jej zaufała to nie było proste, ale dzień po dniu było lepiej, pani Doktor miała ze mną bardzo dużo pracy, ale efekt był taki, że kiedy spojrzałam do lusterka po zakończeniu to łzy popłynęły mi same – pomyślałam nareszcie mogę się naprawdę uśmiechać i okazać moje szczęście, a poza tym poznałam wspaniałego człowieka, który wiedział doskonale jak podejść do pacjentów z fobią.
Do dziś odwiedzam ten wspaniały zespół fachowców z panią Dorotka na czele.
Polecam z całego serca naprawdę warto oddać się pod opiekę takich wspaniałych specjalistów!!!

Pacjentka Ilona, Opinie Facebook
okonka do recenzji znany lekarz

Świetni specjaliści, profesjonalizm na każdym kroku! O przemiłej atmosferze nie wspomnę. Polecam z całego serca!

Pacjentka Monika, Opinia Znany Lekarz