Ortodoncja
Dzięki staraniu wielu specjalistów i najnowocześniejszej technologii stworzono leczenie nakładkowe. Komfortowa i dyskretna a przede wszystkim skuteczna metoda na zdrowy i piękny uśmiech
Leczenie nakładkowe
Leczenie nakładkowe to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu, która umożliwia prostowanie zębów za pomocą serii prawie niewidocznych alignerów (nakładek) zaprojektowanych na specjalne potrzeby konkretnego Pacjenta.
Każda nakładka jest wymieniana po tygodniu lub dwóch tygodniach, tak by zęby stopniowo się przesuwały we właściwe miejsce dzień po dniu. W odróżnieniu do stałych aparatów ortodontycznych, alignery można w każdej chwili zdjąć i z powrotem włożyć. Daje nam to możliwość utrzymania dobrej higieny oraz komfortu podczas jedzenia czy picia.
Przed rozpoczęciem leczenia, dzięki analizie komputerowej, uzyskujemy 3D wymiarową wizualizację efektu przeprowadzanego leczenia oraz informację jak długo potrwa Twoje leczenie. Dzięki nim zyskujesz nowy, piękny uśmiech, który odmieni Twoje życie.
Twój wymarzony uśmiech zaczyna się tutaj.
Leczenie nakładkowe
Tylko Lekarz jest w stanie określić, czy pacjent może podjąć leczenie metodą nakładkową.
Niektórzy pacjenci na początku każdego etapu leczenia, gdy zakładają aligner po raz pierwszy, mogą odczuwać tymczasowy, lekki dyskomfort. Jest to normalne zjawisko, które zwykle określa się jako uczucie ucisku. Oznacza to, że alignery spełniają swoją rolę, tzn. stopniowo przesuwają zęby ku pożądanej pozycji. Zwykle uczucie dyskomfortu ustępuje po paru dniach.
Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, ale jest porównywalny do okresu leczenia tradycyjnymi aparatami. Zwykle leczenie trwa od 3 do 18 miesięcy. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w trakcie konsultacji u Lekarza.
Konsultacje odbywają się z podobną częstotliwością jak w przypadku leczenia tradycyjnymi aparatami stałymi. Wizyty mogą być krótsze, bo pacjent spędza mniej czasu na fotelu dentystycznym, ponieważ nie ma potrzeby wymiany drutów ani zamków. Zwykle pacjent odwiedza Lekarza co 6–8 tygodni w celu sprawdzenia, czy leczenie przebiega w pożądanym kierunku oraz odebrania kolejnego kompletu alignerów, w zależności od decyzji Lekarza.
Doświadczony Lekarz może stosować tę metodę w leczeniu wad zgryzu u większości dorosłych i nastolatków, którzy marzą o piękniejszym uśmiechu. Skonsultuj się z Lekarzem, aby upewnić się, czy metoda Invisalign Teen będzie odpowiednia dla Twojego dziecka.
Choć leczenie metodą nakładkową może być stosowane praktycznie według dowolnej filozofii, wymagane jest specjalne szkolenie. Wszyscy ortodonci i dentyści zainteresowani leczeniem swoich pacjentów metodą nakładkową muszą przejść szkolenie, aby zdobyć kwalifikacje i biegłość w leczeniu różnych przypadków, zanim dostaną zgodę na rozpoczęcie leczenia. Ponad 82 000 dentystów i ortodontów na całym świecie jest obecnie przeszkolonych w leczeniu metodą Invisalign. Znajdź Lekarza w swojej okolicy.
Alignery są w zasadzie niewidoczne i wykonane są z mocnego, termoplastycznego silikonu, opracowanego specjalnie na potrzeby systemu leczenia. Alignery są dopasowane do konkretnego pacjenta, tak aby idealnie pasowały do zębów.
Alignery przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk. W odróżnieniu od tradycyjnych zamków, każdy łuk wywiera kontrolowany nacisk nie tylko w odpowiednich miejscach, ale również odpowiednio długo. Zgodnie z założeniami leczenia nakładkowego tylko niektóre zęby są przemieszczane w każdym etapie. W tej metodzie na zęby wywierany jest nacisk o odpowiedniej sile, co powoduje ich przemieszczenie do pozycji określonej przez lekarza.
Umów się na wstępną konsultację z Lekarzem. Już dziś znajdź Certyfikowanego Lekarza w swojej okolicy.
Podobnie jak w przypadku każdego leczenia ortodontycznego, koszt leczenia metodą nakładkową zależy od stopnia złożoności wady zgryzu i przebiegu samego leczenia. Z zasady koszt leczenia nakładkowego jest porównywalny do leczenia tradycyjnym aparatem stałym. Tylko Lekarz jest w stanie określić całkowity koszt leczenia konkretnego pacjenta.
Aparat nakładkowy jest dostępny bezpośrednio w ponad 45 krajach, w tym w USA, Kanadzie, krajach Europy, Chinach, Japonii oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Leczenie jest również osiągalne przez dystrybutorów w mniejszych krajach rozwijających się w Europie, na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz w Ameryce Łacińskiej.
Alignery są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich nakładek na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia. Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej. W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza, że mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą nakładkową. Alignery dają również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.
Alignery są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich nakładek na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia. Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej. W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza, że mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą nakładkową.
Alignery najlepiej czyścić szczoteczką i płukać w letniej wodzie, a także przy pomocy Cleaning Crystals lub specjalnymi tabletkami. Bardzo ważne jest dokładne szczotkowanie zębów po każdym posiłku i przed nałożeniem aparatu.
Żucie gumy jest niewskazane, ponieważ może ona przykleić się do aparatu. Zaleca się zdejmowanie alignerów na czas posiłków i przekąsek.
Odradza się palenie z aparatem na zębach, ponieważ może to doprowadzić do odbarwienia lub zabrudzenia alignera.
Zdecydowana większość pacjentów nie zgłasza problemów z mówieniem w trakcie leczenia. Niemniej jednak, tak przy tradycyjnych aparatach ortodontycznych, jak i przy alignerach, potrzebny jest czas, by przyzwyczaić się do ciała obcego w ustach.
Alignery należy nosić przez cały okres leczenia. Zdejmujemy je tylko na czas posiłków i czyszczenia zębów.
Nie. W odróżnieniu od tradycyjnych drutów i zamków, przy aparatach nakładkowych nie trzeba stosować ograniczeń dotyczących tego, co się je i pije, ponieważ alignery można zdejmować na czas posiłków. Dlatego nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw i przekąsek. Bardzo ważną rzeczą jest dokładne szczotkowanie zębów i czyszczenie nicią po każdym posiłku i przed nałożeniem alignerów.
Duża liczba pacjentów leczy się metodą łączoną, a więc tradycyjnymi aparatami i alignerami. Skonsultuj się z Lekarzem, aby określić najbardziej odpowiednią metodę leczenia.
Wielu pacjentów leczących się metodą nakładkową nosiło w przeszłości tradycyjne aparaty ortodontyczne, zazwyczaj w młodości. Leczenie metodą nakładkową zwykle koryguje zmiany pozycji zębów, do których dochodzi po zakończeniu leczenia tradycyjnymi aparatami.
Noszenie aparatu retencyjnego po każdym leczeniu ortodontycznym jest ważnym etapem, ponieważ taki aparat utrzymuje zęby w nowej pozycji. Aparat retencyjny należy nosić według wskazówek Lekarza, w przeciwnym wypadku zęby zaczną ponownie się przemieszczać. W wielu przypadkach ostatni aligner będzie służyć jako tymczasowy aparat retencyjny, aż podjęte zostaną ostateczne decyzje. Lekarz może doradzić dłuższy okres leczenia aparatem retencyjnym.
Skrót SSŻ odnosi się do stawu skroniowo-żuchwowego. Osoby cierpiące na zaburzenia w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego mogą doświadczyć braku poprawy, a nawet pogorszenia stanu na skutek noszenia aparatów i leczenia ortodontycznego. Skonsultuj się z Lekarzem, aby sprawdzić, w jakim stopniu zaburzenia SSŻ mogą niekorzystnie wpłynąć na leczenie.
Tak. Szpary między zębami bardzo łatwo wyeliminować metodą Invisalign. Skonsultuj się z Lekarzem, aby ustalić, czy leczenie nakładkowe będzie dla ciebie odpowiedni.
Zwykle korony nie stanowią przeszkody w leczeniu metodą nakładkową. Czasami jednak stosuje się małe guziczki kompozytowe w kolorze zęba, zwane „zaczepami”. Przyklejane są one do zęba, aby spowodować jego przemieszczenie w określonym kierunku. Takie zaczepy trudniej jest przykleić do korony. W takim przypadku należy dokładnie przeanalizować położenie koron. Lekarz udzieli ci stosownej porady.
Mosty łączą dwa lub więcej zębów i dlatego znacznie utrudniają zmianę pozycji. Twój Lekarz określi, czy w twoim przypadku mosty będą przeszkodą w leczeniu.
Lekarze mogą za pomocą tej metody leczyć przodozgryz u większości dorosłych i nastolatków. Skonsultuj się z Lekarzem, aby ustalić, czy leczenie nakładkowe będzie dla ciebie odpowiednie.