Patrycja Stelmańska-Bekus

specjalista periodontolog

leczenie próchnicy

leczenie próchnicy

chirurgia stomatologiczna

periodontologia, chirurgia stomatologiczna

leczenie bez bólu

leczenie bez bólu

Absolwentka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko – Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Już w trakcie studiów była członkiem koła naukowego przy Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji, a także Stomatologii Zachowawczej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

Zainteresowania zawodowe kieruje przede wszystkim w stronę leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Swoją karierę zawodową związała z periodontologią. W Specjalistycznej Poradni Stomatologii Zachowawczej i Chorób Przyzębia w Zabrzu odbywa szkolenie specjalistyczne w zakresie periodontologii.

Dodatkowo, cytując Panią doktor: „ sferą ukojenia i relaksu jest dla mnie szeroko pojęta stomatologia estetyczna”. W codziennej pracy stawia na skuteczność, estetykę i mikroinwazyjność. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP) oraz European Federation of Periodontology (EFP). Dzięki działalności dydaktycznej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym przekazuje swoją wiedzę kolejnym pokoleniom lekarzy.

Jest współautorką prac i badań naukowych. Podążając za ciągle nie zaspokojoną chęcią dążenia do perfekcji bierze czynny udział w szkoleniach i kursach prowadzonych przez najwybitniejszych uczonych polskich jak i zagranicznych.

Do swojej pracy podchodzi z zaangażowaniem i entuzjazmem, łącząc zamiłowanie do zawodu i doskonałą komunikację z Pacjentami, z profesjonalizmem i bogatą wiedzą. Jej celem jest nie tylko skuteczne, bezpieczne i bezbolesne leczenie, ale także budowanie więzi z Pacjentem, opartej na wzajemnym zaufaniu.

W 2021 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie: periodontologia.