Invisalign ®

Invisalign stomatologia Katowice

System Invisalign® to innowacyjna metoda leczenia wad zgryzu, która umożliwia prostowanie zębów za pomocą serii prawie niewidocznych alignerów ( nakładek ) zaprojektowanych specialnie na potrzeby konkretnego pacjenta. Każda nakładka jest wymieniana  po tygodniu lub  dwóch tygodniach, tak by zęby stopniowo się przesuwały we właściwe miejsce dzień po dniu. W odróżnieniu do stałych aparatów ortodontycznych, alignery można w każdej chwili zdjąć i z powrotem włożyć. Daje nam to możliwość utrzymania dobrej higieny oraz komfortu podczas jedzenia czy picia. Przed rozpoczęciem leczenia, dzięki analizie komputerowej, uzyskujemy 3D wymiarowa wizualizacje efektu przeprowadzanego leczenia informacje jak długo potrwa twoje leczenie. Dzięki nim zyskujesz nowy, piękny uśmiech, który odmieni Twoje życie.

invisalign_txt1

 Poniżej podano niektóre wady zgryzu, które można leczyć za pomocą Invisalign.

image-teeth-01

Stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów.

image-teeth-01

Szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.

image-teeth-01

Zgryz krzyżowy jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych.

image-teeth-01

Zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne.

image-teeth-01

Z przodozgryzem mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki, przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.

Przed opracowaniem planu leczenia wykonany zostanie wycisk twoich zębów, aby sprawdzić, czy można będzie je wyprostować za pomocą systemu Invisalign. Po potwierdzeniu takiej możliwości zostanie opracowany szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać twoje zęby na koniec leczenia.

Po rozpoczęciu terapii Invisalign każdy zestaw wykonanych specjalnie dla ciebie szyny należy nosić przez dwa tygodnie. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów twoje zęby rozpoczną swą podróż, by stopniowo, milimetr po milimetrze, przesunąć się na planowane ostateczne miejsce.

Czas trwania terapii jest różny dla każdego pacjenta i zależy od złożoności danego przypadku.