4dent.pl - ortodoncja - aparaty stałe

ortodoncja
aparaty stałe

Proste zęby, a zatem piękny uśmiech dodają nam atrakcyjności i pewności siebie. Leczenie ortodontyczne nie tylko poprawia naszą estetykę uśmiechu ale także, może zmniejszyć ryzyko rozwoju próchnicy czy chorób przyzębia, często spowodowanych stłoczonymi, nieprawidłowo ustawionymi zębami.

Ortodoncja w 4dent w Katowicach to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem oraz zapobieganiem wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów. Leczymy dzieci, młodzież i dorosłych – ponieważ, dla nas, nie ma ograniczeń wiekowych.

Wykorzystujemy różne rodzaje aparatów ortodontycznych, w zależności od wieku i wady zgryzu Pacjenta. Leczenie ortodontyczne wymaga dyscypliny i cierpliwości, ponieważ cała faza korygowania zębów trwa od roku do około dwóch lat. Ale na taki efekt naprawdę warto poczekać!

Objawy wskazujące na potrzebę wizyty u ortodonty

U dzieci: asymetryczne rysy twarzy, wada wymowy, notorycznie otwarta buzia i oddychanie ustami, cofnięcie żuchwy i inne widoczne wady zgryzu, obgryzanie paznokci, ołówków czy ssanie palca.
U dorosłych: ścieranie się zębów i zgrzytanie nimi, uporczywe i nadmierne odkładanie się kamienia na zębach, asymetria zębów, stłaczanie się zębów, zgryz krzyżowy.
Zauważając przynajmniej jedną z powyższych objawów lub inne zbliżone, niezbędna jest wizyta u specjalisty ortodonty, który zaleci odpowiedni typ aparatu.
Nasi Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie ponieważ żaden z wymienionych objawów nie umknie naszemu lekarzowi prowadzącemu. On niezwłocznie poinformuje, że niezbędna jest konsultacja ortodontyczna.

4dent proponuje kilka rodzajów aparatów:

 • aparaty ruchome – z możliwością samodzielnego zdejmowania o dowolnej porze
 • aparaty stałe – bez możliwości zdejmowania (zdejmować i korygować może tylko ortodonta)
 • innowacyjny System Invisalign® więcej >>>

zdrowy i piękny uśmiech bez względu na wiek i płeć

Przebieg leczenia ortodontycznego

 1. Pierwszy etap – konsultacja i diagnostyka
  Nasz ortodonta przeprowadza wywiad z Pacjentem w celu poznania i zrozumienia jego potrzeb oraz oczekiwań. Kolejny etap to kompleksowa diagnostyka 2D i 3D, wykonujemy skan uzębienia lub pobierany jest wycisk niezbędny do wykonania modeli pomagających w dokładnych pomiarach uzębienia.
 2. Drugi etap – plan leczenia
  Specjalista z Centrum Stomatologii 4dent szczegółowo omawia plan leczenia, dobiera odpowiedni aparat ortodontyczny i przedstawia Pacjentowi koszty związane z całym leczeniem. Po akceptacji przez Pacjenta wszystkich ustaleń, można przystąpić do głównego etapu leczenia.
 3. Trzeci etap – założenie aparatu ortodontycznego
  Kolejną fazą leczenia jest założenie Pacjentowi odpowiedniego dla niego aparatu ortodontycznego. Zabieg ten jest kompletnie bezbolesny, dzięki temu Pacjent czuje pełen komfort w trakcie zakładania aparatu. Odpowiadamy na wszystkie pytania, udzielamy rad dotyczących codzienności z aparatem ortodontycznym.
  Informujemy, że warunkiem powodzenia jest stosowanie się do zaleceń i stawianie się na wizyty kontrolne.
 4. Czwarty etap – wizyty kontrolne
  Po założeniu aparatu, w trakcie okresu leczenia, odbywają się niezbędne wizyty kontrolne, na których nasz ortodonta poprawia stan aparatu i sprawdza, czy leczenie przebiega prawidłowo. Ilość wizyt jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania przeprowadzanego leczenia.
 5. Piąty etap – zdjęcie aparatu i wizyty kontrolne
  W momencie gdy uzyskany zostanie zamierzony efekt zaplanowanego leczenia ortodontycznego, lekarz usuwa aparat ortodontyczny. Podczas tej samej wizyty oczyszczamy zęby z osadu metodą piaskowania i skalingu oraz zabezpieczamy je poddając fluoryzacji.
  Ten etap leczenia ortodontycznego płynnie przechodzi w, niezbędny do utrzymania uzyskanego efektu, etap leczenia retencyjnego i wizyt kontrolnych. Wykonujemy retainer, indywidualnie dobrany do potrzeb Pacjenta. Przekazujemy Pacjentowi istotne informacje dotyczące pielęgnacji Jego nowego, pięknego i zdrowego uśmiechu.

Porady dotyczące codziennego funkcjonowania w aparacie ortodontycznym

Początkowo posiadanie aparatu może być nieco uciążliwe z racji tego, że jama ustna musi przyzwyczaić się do ciała obcego. Zalecane jest, aby przez pierwsze dni jeść pokarm o papkowatej konsystencji. Przez cały okres posiadania aparatu należy wyjątkowo uważnie dbać o higienę jamy ustnej, zębów i całego aparatu.
Niezbędne są systematyczne wizyty kontrolne oraz zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów i aparatu w gabinecie.

Ortodoncja to nasza misja.
Posiadamy w naszym zespole lekarzy, którzy z pasją zadbają o Państwa uśmiech, aby był piękny i równy. Wszak zdrowe i białe zęby to nasz niepodważalny atut.

Zobacz film o leczeniu ortodontycznym
aparatem stałym w 4dent

Przykładowa metamorfoza 4dent
leczenia z wykorzystaniem apartaów stałych

PRZED
PO

U Pacjenta na jednej z wizyt kontrolnych, wykonaliśmy profesjonalne czyszczenie uzębienia z aparatem stałym.
Zabieg ten wykonujemy systematycznie u wszystkich Pacjentów a szczególnie u Tych, którzy są w trakcie leczenia ortodontycznego.
Dzięki systemowi re-call nasi Pacjenci są pod naszą stałą i troskliwą opieką – czują się komfortowo i bezpiecznie.

4dent.pl - ortodoncja - aparaty stałe

eksperci 4dent
ortodoncja - aparaty stałe

4dent.pl - Katarzyna Sorek-Mellem

Katarzyna Sorek-Mellem

W pracy na pierwszym miejscu stawia na uśmiech, komfort i zadowolenie Pacjentów.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Marek Beyga

Marek Beyga

Specjalista ortodoncji dzięki swojej specjalistycznej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie ortodoncji potrafi znaleźć rozwiązanie i najlepszy plan leczenia nawet najbardziej skomplikowanych wad zgryzu.