Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca - 4dent Katowice

Szukają Państwo wyjątkowo profesjonalnego centrum stomatologicznego ze specjalnością Stomatologia dziecięca Katowice? Trafili Państwo idealnie!
Centrum 4dent potrafi w specjalny sposób zatroszczyć się również o dzieci w specjalności, która fachowo nazywa się pedodoncja – poświęcona stomatologii dla dzieci i młodzieży. Nasz specjalny stomatolog dziecięcy stworzy przyjazną więź z małymi Pacjentami, aby zdobyć ich zaufanie i zmienić ich negatywne poglądy na temat dentysty. Dbamy o komfort maluszków, by mogli oni miło wspominać odbytą wizytę w 4dent. Nasze gabinety są przystosowane do tego, aby odwiedzały je dzieci i to nas wyjątkowo wyróżnia na tle większości gabinetów stomatologicznych w Katowicach i na całym Śląsku.

Pedodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów dzieci i młodzieży. Każde dziecko od najmłodszych lat powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodów. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta odbyła się zaraz po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych. Stomatolog dziecięcy sprawdzi czy rozwój jamy ustnej i twarzy przebiega prawidłowo, rodzicom udzieli wskazówek dotyczących diety i higieny wyrzynających się zębów.

stomatolog dziecięcy 4dent Katowice

4DENT – 4KIDS!

Od lat celem naszego Centrum Stomatologicznego jest opieka nad najmłodszymi pacjentami na najwyższym poziomie. W naszym gabinecie zatrudniamy Stomatologów dziecięcych pełnych empatii, cierpliwości oraz poczucia humoru. Dokładamy wszelkich starań , aby wizyty przebiegały w sympatycznej atmosferze a dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Najmłodsi pacjenci mogą współdecydować o końcowym efekcie leczenia poprzez wybór koloru wypełnienia. Jest to motywujące dla dziecka i chętnie decyduje się na kolejne w innym kolorze. Drobna niespodzianka oraz dyplom przysparza wiele dumy maluszkom oraz jego rodzicom.

Uczymy maluchów prawidłowej higieny jamy ustnej, przekazując również cenne informacje ich rodzicom, którzy odgrywają istotną rolę w wychowaniu swoich dzieci.
Wizyty w naszym Centrum są bezbolesne, bezstresowe i co ważne odbierane przez małych Pacjentów jako zabawa. Naszym zdaniem mają się oni czuć bardzo swobodnie i radośnie.

USŁUGI STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ W 4DENT (PEDODONCJA)

Aby profilaktyka i leczenie ząbków sprawiało Państwa dzieciom przyjemność, proponujemy:

  • specjalną opiekę medyczną, ściśle ukierunkowaną dla dzieci
  • przepiękne, kolorowe plomby na zęby mleczne
  • prezent i order za odwagę

Metoda ta jest sprawdzonym rozwiązaniem i zachęca do kolejnych wizyt naszych milusińskich. Zalecamy również do zastosowania w naszych katowickich gabinetach:

  • lakowania, które pełni funkcję ochronną zębów,
  • ozonowania, które zajmuje się spowalnianiem ewentualnego rozwoju próchnicy u dzieci.

Powyższe metody są bardzo lubiane przez dzieci przez to, że nie wymagają uciążliwego dla nich borowania. Dzieci wychodzą szczęśliwe i bez lęku przed ewentualną kolejną wizytą u stomatologa. Dzięki temu stomatolog dziecięcy nie  będzie im się kojarzył z nieprzyjemnymi zabiegami

PIERWSZA WIZYTA U STOMATOLOGA DZIECIĘCEGO

Zastanawiają się Państwo, kiedy powinien być ten odpowiedni moment na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego w Katowicach?
Najlepiej, gdyby odbyła się zaraz po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia. Wtedy jest to odpowiedni czas na dokładne sprawdzenie rozwoju twarzy i jamy ustnej, stanu zębów oraz prawidłowości zgryzu.

Drogi Rodzicu pamiętaj, aby nie zaniedbywać mlecznych zębów swojego dziecka, ponieważ stan zębów stałych zależy właśnie od utrzymania w odpowiedniej kondycji tych pierwszych!

  1. Ucz dziecka zdrowych nawyków żywieniowych: ograniczenie niezdrowych przekąsek, zastąpienie słodyczy pysznymi owocami, podawanie dziecku odpowiedniej ilości nabiału do spożycia.
  2. Uczęszczaj z nim na wizyty kontrolne.
  3. Pilnuj, aby Twoje dziecko prawidłowo dbało o higienę jamy ustnej: dokładne mycie zębów, przestrzeni między nimi i mycie języka po każdym posiłku.

Powyższe zalecenia to tylko 3 małe kroki, które z biegiem czasu potrafią zdziałać naprawdę dużo.