4dent.pl - leczenie próchnicy

leczenie próchnicy

W 4dent stawiamy przede wszystkim na profilaktykę zapobiegającą zmianom próchnicowym w jamie ustnej.
Stworzyliśmy specjalny system re-call by być w stałym kontakcie z naszym Pacjentami i by przypominać im o ustalanych, nie rzadziej niż co pół roku, wizytach kontrolujących stan uzębienia. Pilnujemy systematyczności zabiegów profesjonalnego czyszczenia zębów metodą skalingu i piaskowania oraz zabiegów będących tarczą ochronną dla naszych zębów.
Stomatologia zachowawcza to dział zajmujący się kompleksową profilaktyką próchnicy zębów, leczeniem ubytków próchniczych, czyli zachowaniem zębów w naturalnym ich kształcie, kolorze i dobrym stanie.
Uczymy jak dbać o zęby, by jak najdłużej cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Jeżeli uśmiechając się do siebie w lusterku zauważyłeś plamki, przebarwienia, pęknięcia szkliwa czy zaczerwienienie dziąseł niezwłocznie umów się na wizytę – są to pierwsze objawy chorób zębów!

Dzięki
najnowocześniejszej
i kompleksowej
diagnostyce

gwarantujemy wczesne wykrycie próchnicy a to pozwala na wykonanie bezinwazyjnych metod leczenia.

Gdy zmiany próchnicowe występują również w zębinie, potrzebne jest usunięcie tych zmian i rekonstrukcja brakującej części zęba.
Wówczas do akcji wchodzą Eksperci 4dent by zadziałać w sposób kompleksowy: leczenie próchnicy, leczenie endodontyczne, estetyczna odbudowa korony zęba materiałem kompozytowym, inlay/onlay, korony.
Działamy bez stresu i bez bólu.

Wypełnienia kompozytowe – są trwałe i odporne na pękanie w przypadku niewielkich ubytków. Zaletę stanowi to, że aby je wykonać, nie trzeba likwidować zbyt dużej części zęba. Dodatkowo kompozyty mogą być łączone lub uzupełniane, są idealnie dobierane pod względem kolorystycznym do naturalnej barwy. Kompozyty hybrydowe mają znacznie podwyższoną odporność mechaniczną, która zabezpiecza przed wypłukiwaniem, ścieraniem lub odkruszeniem fragmentów wypełnień.

Podczas leczenia ubytków próchniczych materiał kompozytowy nakładany jest małymi warstwami, minimalizując skurcz polimeryzacyjny. Takie wypełnienie jest bardzo trwałe i będzie służyć nam na lata. Dbamy by każdy ząb miał prawidłowo odbudowaną powierzchnię styczną, pozwala to wyeliminować problem gromadzenia się resztek pokarmowych. Używamy najwyższej klasy materiały kompozytowe. Posiadają one bogatą gamę kolorystyczną a w połączeniu z manualnymi zdolnościami naszych lekarzy jesteśmy w stanie odwzorować anatomiczny kształt zęba z zachowaniem idealnej kolorystyki.

Zachęcamy do zwyczaju wspólnego mycia zębów z naszymi Dziećmi.

Będziemy mieli wówczas kontrolę nad systematycznością
i dokładnością szczotkowania.

Zadbaj o zęby swego Dziecka
z 4dent4kids

Przykładowa metamorfoza 4dent
leczenia próchnicy

PRZED
PO

U Pacjenta wykonaliśmy podczas jednej wizyty lecenie próchnicy oraz odbudowę estetyczną dolnego uzębienia z niezbędnym, ze względów funkcjonalnych i medycznych, podniesieniem zwarcia

4dent.pl - leczenie próchnicy

eksperci 4dent
leczenie próchnicy

4dent.pl - Karolina Stelamańska-Poprawa

dr n. med. Karolina Stelmańska-Poprawa

Wiedza i doświadczenie oraz wyjątkowe wyczucie i cierpliwość sprawiają, że Pacjent czuje się bezpieczniej.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - Katarzyna Sorek-Mellem

Katarzyna Sorek-Mellem

W pracy na pierwszym miejscu stawia na uśmiech, komfort i zadowolenie Pacjentów.

czytaj więcej >>>
4dent.pl - zespół - Syliwa Stelmańska

Sylwia Stelmańska

Wyjątkowa precyzja w dobieraniu słów, empatia oraz promienny uśmiech, sprawiają, że stwarza w gabinecie atmosferę, w której Pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

czytaj więcej >>>