stomatologia dziecięca katowice 4dent ikona

stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięcza, czyli pedodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów dzieci i młodzieży. A pedodoncja w 4dent to wspólne działanie Dzieci, Rodziców i naszego Zespołu w trosce o zdrowy i piękny uśmiech naszych najmłodszych Pacjentów.

Dzieci to nasi najukochańsi Pacjenci. Specjalnie dla nich stworzyliśmy 4dent4kids.

Jeżeli szukają Państwo wyjątkowego miejsca, w którym Wasze Dziecko w sposób profesjonalny, ale przede wszystkim pełny życzliwości i ciepła, zostanie otoczone opieką stomatologiczną już od pierwszych miesięcy swego życia, to wybierając 4dent, trafili Państwo idealnie!

Nasz Zespół od zadań specjalnych tworzy przyjazną, pełną zaufania więź z małymi Pacjentami co owocuje radosnym oczekiwaniem na każdą kolejną wizytę u nas.

Dokładamy wszelkich starań , aby wizyty przebiegały w sympatycznej atmosferze, a Dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Najmłodsi Pacjenci mogą współdecydować o końcowym efekcie leczenia poprzez wybór koloru wypełnienia. Jest to motywujące dla Dziecka i chętnie decyduje się na kolejne w innym kolorze. Drobna niespodzianka przynosi radość a dyplom to powód do dumy nie tylko dla małego Pacjenta.

Jeżeli zauważysz u swego Dziecka plamki i przebarwienia na zębach lub zaczerwienienia dziąseł niezwłocznie umów się na wizytę – są to pierwsze objawy chorób zębów!

Aby leczenie ząbków sprawiało Dzieciom przyjemność, oferujemy:

  • specjalistyczną opiekę stomatologiczną, ściśle ukierunkowaną na Dzieci

  • zgrany Zespół, który z pasją i oddaniem wykonuje swą misję

  • gabinet pełen pluszaków i zabawek

  • przepiękne, kolorowe plomby na zęby mleczne

  • indywidualnie dobrane formy znieczulenia (w tym sedacja wziewna gazem rozweselającym) by leczenie przebiegało komfortowo, bez bólu i bez stresu

  • prezent i order za odwagę

Każde Dziecko od najmłodszych lat powinno być pod stałą opieką stomatologiczną, nawet jeśli pozornie nie ma ku temu powodów. Wskazane jest, aby pierwsza wizyta odbyła się zaraz po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych. Stomatolog dziecięcy sprawdzi czy rozwój jamy ustnej i twarzy przebiega prawidłowo, Rodzicom udzieli wskazówek dotyczących diety i higieny wyrzynających się zębów.

Uczymy Maluchów prawidłowej higieny jamy ustnej, przekazując również cenne informacje Ich Rodzicom, by wspólnie podjęli wyzwanie troski o zdrowe ząbki! Systematyczność wizyt kontrolnych i szybka interwencja w przypadku zauważenia problemu są warunkiem uzyskania zamierzonego efektu – jakim jest zdrowy i piękny uśmiech naszych Dzieci bez bólu i bez stresu.

Wizyty w naszym Centrum są bezbolesne, bezstresowe i co ważne odbierane przez małych Pacjentów jako zabawa. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko by czuli się u nas bardzo swobodnie i radośnie.

W walce z próchnicą u Najmłodszych kładziemy nacisk na profilaktykę!

Fluoryzacja, lakowanie, pełniące funkcję ochronną zębów, prawidłowa higiena jamy ustnej i systematyczność wizyt kontrolnych to czynniki decydujące o zwycięstwie.

Drogi rodzicu pamiętaj,

aby nie zaniedbywać mlecznych zębów swojego Dziecka, ponieważ stan zębów stałych zależy właśnie od utrzymania w odpowiedniej kondycji tych pierwszych!

Ucz dziecko zdrowych nawyków żywieniowych: ograniczenie niezdrowych przekąsek, zastąpienie słodyczy owocami, podawanie Dziecku odpowiedniej ilości nabiału.

Systematycznie kontroluj
stan uzębienia Dziecka w domu
i na wizytach kontrolnych w gabinecie stomatologicznym.

Pilnuj, aby Twoje Dziecko prawidłowo dbało o higienę jamy ustnej: dokładne mycie zębów, przestrzeni między nimi i mycie języka po każdym posiłku.

Powyższe zalecenia to tylko 3 małe kroki, które z biegiem czasu potrafią zdziałać naprawdę dużo.

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego w 4dent

Zastanawiają się Państwo, kiedy powinien być ten odpowiedni moment na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego w Katowicach?

Najlepiej, gdyby odbyła się zaraz po pojawieniu się pierwszych ząbków, nie później niż po ukończeniu pierwszego roku. Wtedy jest to odpowiedni czas na dokładne sprawdzenie rozwoju twarzy i jamy ustnej, stanu zębów i prawidłowości zgryzu oraz przekazania Rodzicom wiedzy i praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej Maluszka.

Specjalistka pedodoncji w 4dent

Anna Nowak – Wachol